UTRKA PO BASKIJI

Kišerlovski četvrti u etapi i u ukupnom poretku

05.04.2012 u 20:07

Još je jednu sjajnu etapu odradio hrvatski biciklist Robert Kišerlovski (Astana) na Utrci po Baskiji (Vuelta al Pais Vasco). Riječanin je današnju dionicu završio na četvrtom mjestu, a na istu je poziciju skočio i u ukupnom poretku

Četvrta etapa vozila se od Eibara do Bera-Ibardina u dužini od 151 kilometra. Završila je usponom prve kategorije, a odličnim je finišem do pobjede došao Španjolac Joaquim Rodriguez Oliver. Član Katushe je u cilj ušao s vremenom tri sata, 55 minuta i 56 sekundi. Preuzeo je ujedno i vodstvo u ukupnom redoslijedu, zamijenivši na vrhu sunarodnjaka Samuela Sancheza (Euskaltel - Euskadi) koji je u četvrtak osvojio drugo mjesto s devet sekundi zaostatka za Rodriguezom.

Treći je s 12 sekundi zaostatka bio Kolumbijac Sergio Luis Henao Montoya (Sky), a s istim je vremenom u cilj ušao i Kišerlovski.

U ukupnom redoslijedu Rodriguez ima devet sekundi prednosti pred Sanchezom. Trećeplasirani Christopher Horner (RadioShack) zaostaje 21 sekundu, a četvrtoplasirani Kišerlovski tri sekunde više.

U petak se vozi etapa od Bere do Oñatija u dužini od 184 kilometra, a utrka završava dan kasnije.