SLALOM U KRANJSKOJ GORI

Kirchgasser do pobjede nakon pet godina

22.01.2012 u 14:41

Austrijska skijašica Michaela Kirchgasser pobjednica je Kranjske Gore, šeste od deset ovosezonskih slalomskih postaja Svjetskog kupa

Potvrdila je 26-godišnjakinja prvo mjesto iz prve vožnje suverenim drugim laufom slavivši na kraju s uvjerljivih 65 stotinki prednosti pred Finkinjom Tanjom Poutiainen. Slovakinja Veronika Zuzulova na trećem je mjestu zaostala ogromne 1.34 sekunde.

Za Kirchgasser je to prva slalomska pobjeda u karijeri. Došla je nakon što je dobru formu nagovijestila trećim mjestom na Sljemenu prije 19 dana. U Svjetskom kupu joj je to druga pobjeda u karijeri. Jedinu dosad, veleslalomsku, upisala je u veljači 2007. godine u španjolskoj Sierra Nevadi.

Četvrto je mjesto pred svojom publikom zauzela Tina Maze, drugoplasirana u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Nije se time naročito približila vodećoj Lindsey Vonn jer je Amerikanka na stazi Podkoren 3 zauzela vrlo dobro sedmo mjesto. U ukupnom poretku i dalje ima gotovo 300 bodova prednosti pred Slovenkom.

Dosad stopostotna (pet pobjeda u pet slalomskih utrka) Austrijanka Marlies Schild, kao i braniteljica Velikog kristalnog globusa, Njemica Maria Höfl-Riesch, nisu završile prvu vožnju.

Sljedeći slalom skijašice očekuje u pirinejskom zimovalištu Soldeu-Grandvalira za tri tjedna, 12. idućeg mjeseca.