SP, SKOKOVI U VODU

Kineski 14-godišnjak svjetski je prvak. Istina, uz pomoć pet godina starije partnerice

15.07.2023 u 12:08

Sinkronizirani skokovi mješovitih parova s 10 metara bili su prva disciplina u kojoj su podijeljene medalje na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki, a naslovom svjetskih prvaka okitili su se 14-godišnji Feilong Wang i 19-godišnja Jiaqi Zhang.

Za svojih pet skokova u finalu sakupili su 339,54 bodova i ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Srebrnu medalju je osvojio meksički par, Jose Balleza Isaias i Viviana Del Angel Peniche, koji je za pobjednicima zaostao više od 25 bodova (313,44), a brončano odličje Japanu donijeli su Hiroki Ito i Minami Itahashi (305,34).

Kineska nadmoć u skokovima u vodu nastavljena je i u disciplini daske s 1 m za žene. Kineska 21-godišnja reprezentativka Lin Shan svojoj je kolekciji medalja dodala zlato, njeno drugo sa seniorskih svjetskih prvenstava, nakon što je prošle godine u Budimpešti bila svjetska prvakinja u sinkroniziranim skokovima s 3 m u mješovitom paru.

Lin je u Fukuoki slavila sa zbrojem od 318,60 bodova u finalu. Jedina koja je još uspjela skupiti više od 300 bodova bila je njena 20-godišnja sunarodnjakinja Li Yajie (306,35). Bronca odlazi u Meksiko zahvaljujući 20-godišnjoj Aranzi Vazquez Montano (285,05), kojoj je to prvo odličje s velikih natjecanja.