HRVAT RASTURA U ITALIJI

Kalinić u strašnoj formi; pogledajte kako je zabio dva luda gola

12.12.2016 u 19:39

U 16. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je u ponedjeljak na domaćem terenu pobijedila Sassuolo sa 2:1, a hrvatski napadač Nikola Kalinić postigao je dva prekrasna pogotka

Nikola Kalinić je u odličnoj formi. Dokazao je to protiv Sassuola kojem je zatresao mrežu iz dosta nezgodne situacije.

Bilo je to u desetoj minuti, a asistent je bio drugi hrvatski reprezentativac u dresu 'viola' Milan Badelj.

Tu se naš golgeter nije zaustavio. U 39. minuti je na asistenciju Chiese sjajno petom uz pomoć vratnice pogodio za 2:0.

Inače, Kaliniću su to 11. i 12. gol u sezoni u svim natjecanjima, a u prvenstvu je najkorisniji igrač Fiorentine sa 8 golova i 2 asistencije.

Utješni gol za Sassuolo zabio je Francesco Acerbi (76).

Nikola Kalinić i Milan Badelj odigrali su cijeli susret za domaćine, a Hrvoje Milić ušao je u igru u sudačkoj nadoknadi.

U derbiju Roma je u ponedjeljak na svom stadionu svladala AC Milan sa 1:0 golom Radje Nainggolana u 62. minuti.

Milan je propustio veliku priliku u 27. minuti jer Mbaye Niang nije iskoristio penal. Njegov udarac obranio je vratar Wojciech Szczesny. Mario Pašalić je za Milan igrao do 85. minute.