UNIŠTIO INTER

Kalinić postao heroj Serie A: Triput zabio u derbiju!

27.09.2015 u 22:37

U velikom derbiju 6. kola talijanske Serie A Fiorentina je u gostima na San Siru svladala Inter rezultatom 4:1, uz hat-trick Nikole Kalinića...

Hrvatski 27-godišnji napadač došao je iz Dnjipra u Italiju ovog ljeta i bila je to dobra odluka. Zabio je već sedam golova u dresu Fiorentine i polako postaje sve bitnija karika u momčadi trenera Paula Souse.

Fiorentina je ove nedjelje u velikom derbiju vodećih momčadi Serie A tražila trijumf na San Siru protiv Intera i ostvarila ga je zahvaljujući furioznom otvaranju utakmice. Povele su 'viole' u 4. minuti golom Iličiča iz kaznenog udarca kojeg je izborio Kalinića, a zatim je sam počeo zabijati. Naš je napadač udvostručio prednost u 18. minuti, pospremivši u mrežu jednu loptu koja se odbila od Handanoviča nakon udarca Iličiča.

U 23. minuti ubacio je Marcos Alonso, a Kalinić iz blizine povećao prednost gostiju na čak 3:0.

Inter 1-4 FiorentinaHighlights

Posted by OurMatch.net on 27. rujan 2015

Kad je isključen Miranda u 32. minuti, činilo se da je sve riješeno, no Icardi u 60. minuti uspio je pogotkom vratiti nadu 'nerazzurrima'. Ipak, Kalinić je sve riješio svim trećim pogotkom u 76. minuti, za prvi hat-trick u Italiji nakon tek nešto više od mjesec dana igranja u Seriji A.

Za Inter je Perišić igrao do 64. minute, a Brozović ušao u 78. minuti.

Na ljestvici je sada Fiorentina dostigla Intera i prestigla ga na temelju gol razlike. Obje ekipe imaju po 15 bodova, a slijedi ih Torino s 13.