serie A

Juventus prošao teško gostovanje i prebacio pritisak na Napoli

09.02.2018 u 22:53

U prvoj utakmici 24. kola talijanske Serie A Juventus je imao teško gostovanje u Firenci, no Allegrijeva je momčad upisala važnu pobjedu 2:0 te preuzela vrh tablice. Barem do subote i okršaja Napolija i Lazija

Prvi pogodak za 'zebre' postigao je bivši igrač Fiorentine Federico Bernardeschi koji je u 56. minuti precizno izveo slobodan udarac sa samog ruba kaznenog prostora nakon što ga je na tom mjestu srušio hrvatski reprezentativac Milan Badelj.

Konačni rezultat postavio je Gonzalo Higuain u 86. minuti iz brzog protunapada.

• +16
Mario Mandžukić - zvijezda Juventusa i hrvatske reprezentacije Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Inače, sredinom prvog poluvremena dosuđen je kazneni udarac za Fiorentinu nakon što je Chiellini igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali su suci nakon višeminutnog pregledavanja snimke ustanovili kako je tom igranju rukom prethodio prekršaj Simeonea na Alexu Sandru.

Badelj je odigeao čitavu utakmicu za Fiorentinu kao i Mario Mandžukić za Juventus.

Juventus sada ima 62 boda, dva više uz utakmicu više od drugog Napolija koji će u subotu ugostiti trećeplasirani Lazio. Fiorentina je u sredini ljestvice, 11. sa 31 bodom.