PRVAK PRED ISPADANJEM

Juve uništio Chelsea, na Šahtarovom prolazu velika mrlja

20.11.2012 u 22:49

Nakon odigranih utakmica 5. kola skupine E Lige prvaka nogometaši Chelseaja, aktualni prvaci Europe, blizu su ispadanja ovom prilikom već nakon natjecanja po skupini

U utorak je Chelsea pao u Torinu, Juventus je slavio s 3:0, dok je Šahtar uzeo očekivana tri boda u Danskoj (5:2). Tako prije posljednjeg kola Šahtar ima 10 bodova, Juventus 9, a Chelsea 7. Iako u zadnjem kolu Chelsea igra doma protiv Nordsjaellanda, ta tri boda će mu biti premalo u slučaju da Juventus uzme barem bod u Donjecku.

Juventus je zaslužio tri boda protiv Engleza jer je u meč ušao srčanije i borbenije. Primjerice, već je u 2. minuti Lichtstainer pogodio stativu, a bolji ulaz u utakmicu Juventus je naplatio u 38. minuti. Andrea Pirlo je tada pomalo traljavo opalio sa 20-ak metara, no loptu je na putu prema vratima Čecha dotaknuo Quagliarella, promjenio smjer i uvjetovao pogodak.

Chelsea se nakon toga otvorio, te je u nastavku bio bolja momčad, ali tek je tada Juventus postao još opasniji. Kontra i polukontra su potom bili kobni po Di Matteovu momčad, te su pogocima Vidal i Giovinco potvrdili veliku Juventusovu pobjedu.

Recimo da je Juventus uputio čak 26 udaraca prema suparničkim vratima (!), a od toga je 15 otišlo u okvir londonskih vratiju. Juventus je bio hrabar, spreman na sve, i takva igra je rezultirala da sam odlučuje o sebi u zadnjem kolu.

Šahtar je pobijedio na gostovanju u Danskoj tamošnjeg prvaka Nordsjaellanda i time izborio prolaz u osminu finala. Može ukrajinska momčad čak i izgubiti doma u zadnjem kolu protiv Juventusa, ali ih Chelsea više ne može dostići jer je Šahtar u međusobnim ogledima s klubom iz Londona zabio gol više u gostima.

No, ostat će mrlja na ovu pobjedu i prolaz Šahtara jer je potpuno obezvrijedio fair-play. U 26. minuti se dogodilo sudačko podbacivanje, a igrač Šahtara je poslao loptu na suparničku polovicu. No, Luiz Adriano iz Šahtara se nije premišljao niti trenutak. Umjesto da prepusti loptu domaćinu, uzeo ju je u punom trku kraj začuđenih igrača danskog prvaka, predriblao je vratara i zabio za 1:1.

Zavladala je na travnjaku, i na tribinama, silna ljutnja domaćih igrača i navijača, no sudac ništa nije mogao napraviti u tom trenutku. Igrači Šahtara nakon toga nisu odlučili niti pustiti pogodak Nordsjaellandu, ali su ga primili samo tri minute kasnije, unatoč normalnoj igri.

Ipak, kvaliteta je presudila u nastavku ogleda. Šahtar je do kraja zabio još četiri pogotka, a svakako treba izdvojiti onaj Williana za 3:2 kada je s vrha šesnaesterca sjajno naciljao suprotni kut danskih vratiju. Nekorektni Luiz Adriano na kraju je završio ogled s hat-trickom.

Darijo Srna je odigrao standardno svih 90 minuta, dok je drugi hrvatski reprezentativac u Šahtaru, Eduardo, ušao u igru tek u 82. minuti.

Juventus - Chelsea 3:0