juniorska liga prvaka

Juniori Dinama preokretom do važne pobjede protiv Red Bull Salzburga; 'mali modri' zabili su dva gola u razmaku od minute

11.10.2022 u 16:26

Juniorska momčad Dinama je u susretu 4. kola skupine E Lige prvaka mladih kao domaćin na stadionu u Kranjčevićevoj ulici preokretom stigla do 2:1 pobjede protiv vršnjaka Red Bull Salzburga

Goste iz Austrije je u prednost doveo Elias Havel (19), ali Dinamo je ostvario preokret u razmaku od samo minute.

Prvo je Maro Katinić (66) poravnao iz gužve nakon ubačaja s desne strane, da bi napadač Fran Topić (67) 'izvrtio' nekoliko suparničkih igrača prije no što je pogodio pod samu gredu za konačnih 2:1.

• +17
NK Dinamo - RB Salzburg, juniorska Liga prvaka, 2022./'23. Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac

'Velike čestitke igračima, odigrali su fantastičnu utakmicu. Dobro smo se pripremali i mislim da smo bili puno bolji nego u prošlom susretu, pogotovo što se tiče opasnosti po njihov gol. Na kraju je stigla nagrada s dva gola', prokomentirao je utakmicu trener Dinamovih juniora Ivan Senzen te otkrio kako je pristupio svojim igračima na poluvremenu:

'Na poluvremenu sam rekao igračima da nastave igrati prema planu. Gol smo dobili iz naše pogreške, ali vjerovali smo da možemo zabiti. Kad smo uspjeli, sve je bilo lakše. Skupina je teška i zanimljiva, sljedeće dvije utakmice bit će jako teške. Teško je prognozirati na kojem ćemo mjestu završiti', zaključio je Senzen.

Ovom pobjedom Dinamo je preskočio Salzburg na ljestvici, sada je drugi sa šest bodova, dok je Salzburg treći s pet. Na vrhu je Milan, koji je 3:1 svladao Chelsea, s osam bodova, dok je Chelsea posljednji s dva boda.