Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Arda Guler bio je jedan od najboljih igrača Real Madrida u uzvratnoj utakmici na Allianz Areni, ali ni njegova sjajna izvedba nije bila dovoljna da 'Kraljevski klub' izbjegne ispadanje.
Mladi turski nogometaš zabio je dva atraktivna gola i praktički sam vratio Madrid u život u prvom poluvremenu, no nakon posljednjeg sučeva zvižduka među najteže je podnio kraj europske priče svoje momčadi.
Dok su mnogi ostali suzdržani, Guler je bio jedan od rijetkih igrača Reala koji je javno pokazao emocije. Nakon utakmice ispričao se navijačima, a u svojoj poruci nije se osvrtao na isključenje Eduarda Camavinge, koje je obilježilo samu završnicu susreta.
Turski reprezentativac, koji je i sam zaradio crveni karton nakon završetka utakmice zbog prigovora sucu poslije isključenja suigrača, ubrzo se oglasio na društvenim mrežama. Navijačima Reala poslao je kratku, ali jasnu poruku u kojoj je poručio da će se momčad brzo vratiti na najvišu razinu.
'Nije trebalo ovako završiti. Jako nam je žao. Vratit ćemo se. Hala Madrid', napisao je Guler na Instagramu.
Dva gola koja su probudila Real
Nema dvojbe da je Guler bio jedno od najsvjetlijih imena Reala u Münchenu. Već nekoliko trenutaka nakon početka utakmice iskoristio je veliku pogrešku Manuela Neuera i zabio za vodstvo, a potom je precizno izvedenim slobodnim udarcem pogodio i za 2:1.
Ta dva gola vratila su nadu madridskoj momčadi u razdoblju utakmice u kojem je Bayern djelovao stabilnije, a Real se mučio pronaći pravi ritam. Upravo zato dojam nakon susreta za Gulera bio je još bolniji - od frustracije zbog događaja na terenu brzo je došao do razočaranja, a zatim i prkosa.
Protiv Bayerna, barem prema prikazanom, malo je tko više zaslužio od njega da se nađe u polufinalu Lige prvaka. Ipak, njegova odlična večer nije bila dovoljna da Real napravi korak dalje. Jasno je, međutim, da Guler ovo ispadanje vidi kao dodatni poticaj da momčad sljedeće sezone bude još jača i konkretnija.
