NJEMAČKA LIGA

Joško Gvardiol odigrao cijelu utakmicu, ali njegov RB Leipzig nastavio crni niz u Bundesligi

03.12.2021 u 22:56

Nogometaši RB Leipziga doživjeli su u petak treći uzastopni prvenstveni poraz, a izgubili su sa 1:2 na gostovanju kod Union Berlina u prvoj utakmici 14. kola njemačke Bundselige

Domaće je u vodstvo doveo Nigerijac Taiwo Awoniyi već u 6. minuti. Samo sedam minuta poslije izjednačio je Francuz Christopher Nkunku. Pobjedu Unionu donio je Timo Baumgartl pogotkom u 57. minuti.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za gostujuću momčad koja je posljednju pobjedu ostvarila prije mjesec dana protiv dortmundske Borussije.

RB Leipzig je u 14 nastupa osvojio svega 18 bodova i trenutno se nalazi na osmom mjestu Bundeslige. Union Berlin je šestom pobjedom stigao do 23 boda i privremeno je zasjeo na četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Trećeplasirani Bayer Leverkusen ima samo bod više, ali i utakmicu manje.

Sve oči nogometne javnosti bit će u subotu uperene prema Dortmundu, gdje će Borussia dočekati Bayern u dvoboju dvije vodeće momčadi na ljestvici. Bavarci uoči ovog gostovanja imaju bod više od 'žuto-crnih'.