NOVI PORAZI

Još jedna crna večer za hrvatsku košarku

19.02.2013 u 09:19

U regionalnoj košarkaškoj ligi 22. kolo nije bilo sretno za hrvatske klubove koji nisu stigli niti do jedne pobjede

Nakon što je u subotu Cedevita poražena od MZT-a (77:80), a u nedjelju Split od Krke (61:71), u ponedjeljak se nisu proslavila ni druga dva hrvatska predstavnika u ABA ligi – Cibona i Zadar.

Cibona je u kod kragujevačkog Radnika zadnjoj četvrtini osnovnog dijela utakmice imala prednost od 8 koševa razlike (79:71), a u samoj završnici je ispustila pobjedu.

Domaćine je spasio Aleksandar Ćapin s dva pogođena slobodna bacanja za 82:82, rezultat s kojim se otišlo u produžetak, jer Cibona nije iskoristila napad za pobjedu.

U prvom produžetku su 'cibosi' poveli 89:84 minutu i pol prije kraja, ali niti ovoga puta nisu uspjeli osigurati dva boda.

Andrija Žižić predvodio je Cibonu s 25 koševa i 9 skokova. Kod domaćina je najbolji bio Ćapin s 32 koša, uz 5 skokova i 7 asistencija.

Zadar je izgubio na gostovanju kod vodeće Igokee 90:75. Zadrani su dobili prvu četvrtinu 25:21, u 13. minuti su imali vodstvo 29:23, ali je već do poluvremena domaća momčad preuzela kontrolu rezultata i na odmor otišla s prednošću 49:41. U nastavku neizvjesnosti nije bilo, Igokea je sigurno kontrolirala utakmicu do kraja.

Franko Kaštropil bio je najbolji u Zadru s 19 koševa uz šut 6-7 iz igre i 78 iz slobodnih bacanja, te 9 skokova i 4 asistencije. Domaćine je predvodio Milan Dozet s 21 košem.

Cibona je na 10. mjestu na ljestvici, dok je Zadar na 12. poziciji. Obje momčadi imaju omjer pobjeda i poraza 7-14.