Hrvatska je u vrlo važnoj kvalifikacijskoj utakmici u Osijeku deklasirala Češku (5:1) i napravila veliki korak prema Svjetskom prvenstvu. Utakmicu je za tportal komentirao legendarni Ilija Lončarević.
Momčad Zlatka Dalića povela je u 42. minuti golom Andreja Kramarića, a Češka je izjednačila preko Tomaša Součeka u 58. minuti. No, Luka Modrić, Ivan Perišić, Ante Budimir i Andrej Kramarić su od 62. do 75. minute zabili četiri gola i donijeli Hrvatskoj prevažnu pobjedu u kvalifikacijama. Pobjedom i igrom Hrvatske posebno je bio oduševljen Ilija Lončarević.
'Odmah ću reći, da ne bi bilo nikakve zabune, moje zadovoljstvo nema nikakve veze s konačnim rezultatom. Bio bih jednako zadovoljan čak i da je završilo 1:1 jer je reprezentacija odigrala gotovo pa savršenu utakmicu. I kad tako odigraš, rezultat te mora nagraditi. Mislim da je reprezentacija bila danas odigrala perfektnu utakmicu. Zanemarimo li nekoliko mana, a pri tome mislim na određene pogreške u postavljanju u obrani i možda nedostatak čvrstine u napadu te manjak agresije u završnici, sve ostalo je bilo na vrhunskoj razini. Momci su bili toliko ozbiljni i koncentrirani, da bi bilo glupo bilo što dodati. Svaka čast na ovakvoj utakmici i ako poboljšamo one stvari o kojima sam pričao, možemo opet biti u samom vrhu svjetskog nogometa', rekao nam je Ilija Lončarević pa je nastavio:
'Netko će reći, Česi su slabi, 5:1 je prevelik rezultat. Ne slažem se. Češka nije nimalo bezazlena ekipa. Samo stvar je bila o tome da se njih nije pitalo ništa, nego su naši igrači odigrali onako kako su morali, a to su napravili perfektno. Znate što je fascinantno? Neki naši igrači što su stariji sve su bolji. Ozbiljniji, zreliji, pametniji. Imamo sreću da nam je kapetan netko poput Luke, ali tu je Perišić, Kramarić... Čudo. Mladi igrači su uz Luku i Perišića jako brzo sazreli ovo postaje jedna ozbiljna priča. Ipak, moram izdvojiti jednog igrača. Andrej Kramarić je odigrao kao nikad u karijeri. Ne sjećam se da je ikad za Hrvatsku odigrao ovako. I prije je igrao neku polušpicu, trećeg veznjaka, ali nikad na ovakav način. Ovako rastrčano i rasterećeno. Naši su igrači svjetski fenomen. Što su stariji, to su kao i vino, bolji. Netko bi rekao da im se neće dati trčati, da će biti sporiji, bezvoljniji... Kod nas je sve obratno', kroz smijeh će za kraj Lončarević.