10.04.2014 u 09:32

• +12

Liga prvaka: Atletico - Barcelona

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Sergio Perez

Nakon ispadanja protiv Atletico Madrida u četvrtfinalu Lige prvaka, trener Barce Gerardo Martino poslužio se nevjerojatnim floskulama - 'Da smo uspjeli zabiti gol, možda bi okrenuli utakmicu u našu korist'

'Bilo je razdoblja igre u kojima nismo mogli napraviti ono što smo željeli, ili što smo trebali napraviti s jasnim idejama' – ocijenio je trener Barcelone Tata Martino nakon poraza svoje momčadi na Vicente Calderonu 1-0…

'Svaki puta kada utakmica završDai nekim rezultatom, postoji razlog zašto je tako završila. Oni su iskoristili jednu od svojih šansi u prvih 20 minuta utakmice. Da smo uspjeli zabiti gol, možda bi okrenuli utakmicu u našu korist' – dodao je Martino.

Teško je vjerovati da su ovakve izjave ono što su navijači željeli čuti. Umjesto da je dao bilo kakvo opravdanje, Martino se poslužio plitkim opravdanjima, zapravo nogometnim floskulama...

Prvi puta od sezone 2004/05, niti Barcelona niti Manchester United nisu se uspjeli plasirati u polufinale Lige prvaka.

Na spomenutoj utakmici Koke je zabio u 5. minuti za pobjedu Atletica 1:0 i prvi plasman u polufinale te momčadi nakon 1974. godine. prvi susret u Barceloni završio je rezultatom 1:1.

'Uistinu je spektakularno što smo se plasirali u prvi polufinale najvećeg europskog natjecanja nakon 40 godina. Ova naša momčad nema limita! Neka naši navijači i dalje sanjaju ovaj san. Koga kod dobili u polufinalu, znamo da će nam biti vrlo teško. Sada se veselimo jer smo izbacili jednu oa najboljih momčadi u ovom natjecanju, ako ne i najbolju', kazao je Koke

Barcelonin iskusni veznjak Xavi Hernandez smatra da je njegova momčad zaslužila bolji rezultat na Vicente Calderonu.

'Nisam siguran da je Atletico zaslužio svoju pobjedu. Moći ću to bolje komentirati kada pogledamo snimku. Mi smo imali četiri ili pet čistih šansi, dok su oni sve svoje prilike imali u prvih 15 minuta, kada su jednu iskoristili. U tom periodu su igrali jako dobro. Mislim da smo mi zaslužili barem produžetke. Atletico je jako dobra momčad. Čestitam im na ovom uspjehu i želim im sreću u nastavku natjecanja', rekao je Xavi.