ništa od us opena

Jana Fett krenula sjajno, a onda jednostavno - potonula

25.08.2017 u 20:14

U posljednjem kolu kvalifikacija posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena, 20-godišnja Vrbovčanka je izgubila od Amerikanke Danielle Lao 6:1, 1:6, 2:6.

Jana Fett (20) je sjajno ušla u meč i za samo 23 minute je dobila prvi set rezultatom 6:1. Fett je dva puta oduzela servis svojoj suparnici. Prvo za vodstvo 3:1, a potom i za 5:1. Nažalost, nastavak meča protekao je u potpunoj dominaciji 26-godišnje Amerikanke.

Danielle Lao, koja je trenutačno 218. tenisačica svijeta, otvorila je drugi set s pet gemova u nizu i dva breaka, te sa 6:1 izjednačila na 1:1. Lao je i na otvaranju trećeg seta načinila break, a potom je kod 4:2 još jednom oduzela servis hrvatskoj tenisačica osvojivši potom treći set rezultatom 6:2.

U glavnom dijelu turnira nastupit će četiri hrvatske tenisačice - Ana Konjuh, Mirjana Lučić-Baroni, Donna Vekić i Petra Martić.