NHL LIGA

Jagr potvrdio legendarni status, Boston vodeći na Istoku

07.02.2013 u 09:04

U sve tri utakmice odigrane u srijedu navečer u NHL ligi pobjede su pripale gostima. Slavili su hokejaši Bostona, Anaheima i Dallasa

Boston je slavio kod Montreala s 2:1 i to nakon što je u posljednju trećinu ušao sa zaostatkom. P.K. Suban je u 11. minuti druge trećine osigurao Canadiensima vodstvo, ali samo dvije minute u završnoj dionici bile su dovoljne Bruinsima da kreiraju preokret preko Tylera Seguina i Davida Krejčija. Sedmom pobjedom u devet utakmica Boston je preuzeo vodstvo u Istočnoj konferenciji, a ujedno je prekinuo seriju od pet domaćih slavlja Canadiensa.

Anaheim je u Denveru svladao Colorado s 3:0, a švedski vratar Viktor Fasth je obranio 31 udarac i došao do prvog 'shutouta' u karijeri u NHL-u. Francois Beauchemin je zabio za Duckse u svojoj 500. utakmici u ligi, a po pogodak i asistenciju su dodali Sheldon Souray i Saku Koivu. Anaheimu je to četvrta pobjeda zaredom i sedma u devet ovosezonskih utakmica.

Legendarni Čeh Jaromir Jagr zabio je u drugoj minuti produžetka i donio Dallasu pobjedu 3:2 na gostovanju kod Edmontona. Jamie Benn i Derek Roy su zabijali za Starse u osnovnom vremenu, dok su strijelci za Oilerse, kojima je to treći uzastopni poraz, bili Aleš Hemsky i Justin Schultz. Svojim 668. pogotkom u karijeri 40-godišnji Jagr se na desetom mjestu vječne ljestvice NHL lige izjednačio s Lucom Robitailleom.

9. Phoenix 10 4 0 2 4 10
10. Minnesota 9 3 1 1 4 9