• Zadnja izmjena 19.03.2011 14:42
  • Objavljeno 18.03.2011 u 17:12
Ivica Kostelić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Ivica Kostelić je u petak primio mali Kristalni globus (super)kombinacijskog pobjednika FIS Svjetskog kupa 2010/11, a evo njegovih razmišljanja nakon primanja nagrade i uoči borbe za slalomski globus

Na završnici Svjetskog kupa u švicarskom Lenzerheideu u petak je otkazan muški veleslalom, ali Kostelić je imao ispunjen dan. Primio je priznanja za treće mjesto u superveleslalomu i prvo u kombinaciji.

'Sretan sam trećim mjestom u superveleslalomu, jer na početku sezone o tome nismo ni razmišljali. Mali kristalni globus u superkombinaciji sam osvojio ove sezone u relativno mladoj disciplini i manjem broju ukupnih utrka. Lijepo je bilo držati u ruci Mali kristalni globus nakon devet godina kada sam osvojio Mali kristalni globus u slalomu', rekao je Kostelić te se osvrnuo na subotnju slalomsku utrku.

'Nadam se da će utrka slaloma biti fer, s obzirom na to da bi neki brojevi mogli imati prednost u odnosu na kvalitetu staze. Grange je sigurno izvrstan slalomaš, kao i ostalih 4-5 vrhunskih slalomaša koji sutra mogu pobijediti. Naravno, priželjkujem rasplet u moju korist i nadam se sportskoj borbi.'