JUVENTUS SE IZVUKAO

Italija na nogama: Hrvati umalo kreirali nogometno čudo!

02.03.2016 u 23:38

U uzvratnoj utakmici polufinala talijanskog Kupa Inter je dostigao prednost Juventusa 3:0 iz prve utakmice, golovima Marcela Brozovića i Ivana Perišića, ali gosti su zatim prošli dalje boljim izvođenjem udaraca s bijele točke...

Malotko se nadao, ali ljubitelji nogometa na San Siru gledali su pravu dramu ove srijede u uzvratnom susretu polufinala talijanskog Kupa. Juventus je došao u Milano s komotnom prednošću 3:0 i činilo se da Allegrijeva momčad to nikako ne može ispustiti, no 'nerazzurri' su uspjeli odvesti susret u produžetke.

Junaci susreta bili su hrvatski igrači. Marcelo Brozović doveo je Inter u vodstvo u 16. minuti.

U 49. minuti Ivan Perišić udvostručio prednost domaćih

U 82. minuti iz penala je Brozović zabio treći pogodak Intera i odveo susret u produžetak gdje nije bilo pogodaka.

Juventus je tu ipak imao više sreće: zabio je svih pet penala, a Palacio je promašio za Inter. U finalu će momčad za koju Mandžukić ove srijede nije bio ni na klupi igrati protiv Milana.

Talijanski kup, polufinale

Inter – Juventus 3:0 (Brozović 16, 82, Perišić 49), ukupno 3:3, nakon penala 3:5