KRAH PRVAKA

Isus spasio Guardiolin City, United razbio Leicester

05.02.2017 u 19:26

U posljednjem susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na gostovanju pobijedio aktualnog prvaka Leicester City 3:0, a Manchester City je doma svladao Swansea 2:1 golom u sudačkoj nadoknadi

United je rutinski stigao do pobjede golovima Henrika Mhitarjana (42), Zlatana Ibrahimovića (44) i Mate (49).

Bila je to već 15. uzastopna utakmica 'crvenih vragova' bez poraza u prvenstvu, dok je aktualni prvak Leicester upisao četvrti uzastopni poraz, a već pet utakmica u nizu 'lisice' nisu zabile gol. Leicester je sada na rubu zone ispadanja, čeka ih neizvjestan nastavak sezone...

U prvom nedjeljnom susretu Manchester City je pobijedio Swansea City 2:1, a pobjednički gol zabio je Gabriel Jesus u drugoj minuti sudačke nadoknade. Mladi 19-godišnji Brazilac zabio je i prvi gol na utakmici u 11. minuti, a rezultat je izjednačio Islanđanin Gylfi Sigurdsson u 81. minuti.

Jesus je označen jednim od najvećih talenata brazilskog nogometa, a među 'građane' je stigao ove zime iz Palmeirasa za 30 milijuna eura odštete. Prošle sezone je u 30 nastupa zabio 19 golova, dok je u mlađim uzrastima u 48 susreta postigao 54 gola. Mladi napadač je Neymarov prijatelj i Barcelonina zvijezda pokušala ga je nagovoriti da preseli na Camp Nou. Međutim, City je bio brži.

Otkako je stigao na 'otok', Jesus je u dva nastupa zabio tri gola

Na ljestvici vodi Chelsea s 59 bodova, a na drugom mjestu je Tottenham s 50 bodova, dok je City skočio na treće mjesto s 49 bodova. Arsenal je na četvrtom mjestu s 47, a slijedi Liverpool s 46 bodova, te Manchester United s 45 bodova.