VELIKI PROKRET

Istra u Zagrebu imala 2:0, Lokomotiva joj uzela sve!

03.11.2014 u 20:06

Lokomotiva je u posljednjem dvoboju 14. kola MAXtv Prve lige dočekala i rezultatom 4:2 (1:2)svladala Istru 1961 koja ima puno razloga za tugu nakon dvoboja u Kranjčevićevoj ulici

Istra je u Zagreb doputovala nakon vrlo neugodne serije od čak šest gostujućih utakmica u ligi na kojima nisu pobijedili. Momčad Igora Pamića tako je od godinama stabilnog prvoligaša postala stanovnik 'opasne zone' ligaške ljestvice. Nakon odigrane prve četvrtine dvoboja protiv Lokomotive činilo se da će se u autobusu za Pulu napokon čuti pjesma, no još su se jednom 'nasukali' u nastavku.

Istra u svih tih šest dvoboja niti jednom nije postigla dva gola, no večeras je to Pamićevoj momčadi uspjelo u samo 20 minuta. Radonjić je svladao domaćeg vratara Slugu već u osmoj minuti, a Zvonko Pamić iz slobodnjaka tek 12 minuta kasnije. Lokomotiva je do tada 'raspolagala' tek jednim nepreciznim udarcem Pavićića, momčad Tomislava Ivkovića kao da je bila mentalno zakasnila na dvoboj.

No razbudili su se na vrijeme i nakon početnih 25 minuta gostujuće dominacije povezali su redove i ubrzo smanjili rezultat. pet minuta prije odmora zabio je Ante Rukavina i olakšao nastavak svojim suigračima.

U nastavku je, pak uslijedio potpuni preokret još jedan u nizu dvoboja Istre i Lokomotive... Već u 49. izjednačio je Doležal nakon lijepod dodavanja Muse, a ključni trenutak zbio se u 70. minuti kada je vratar Istre Saša Dreven napravio vrlo neoprezan penal, zbog čega je i isključen. Gosti suveć obbavili sve tri izmjene pa je na gol morao igrač iz polja Ivan Graf.

Šovšić mu je lako zabio penal, a malo zatim nevjerojatan promašaj Rukavine koji s tri metra usamljen pogađa gredu. S druge strane blizu izjednačenja došao je Špehar čiji pokušaj glavom brani Sluga, da bi završnica donijela opsadu istrinog gola. Hrabri Graf skokom u noge je skinuo još jedan zicer u kojemu se našao Rukavina, no duboko u sučevoj nadoknadi Marko Kolar pogađa za konačnih 4:2.

Lokomotiva se ovom pobjedom preko Splita vratila na četvrto mjesto i europsku poziciju, dok je Istra ostala na diobi sedmog mjesta s Osijekom.