HT Prva liga - 31. kolo

Istra 1961 nije mogla uzeti više od boda protiv deset 'lokosa' i sjajno raspoloženog golmana Grbića

25.06.2020 u 20:54

U prvoj utakmici 31. kola HT Prve lige, Istra 1961 dočekala je u Puli Lokomotivu, a obje su momčadi željele puno više od jednog boda. No, na kraju je završilo 1:1

Istra se bori za ostanak među prvoligašima, dok se Lokomotiva nada drugom mjestu, preko kojeg bi krenula u lov na Ligu prvaka.

Gosti nisu mogli poželjeti bolji početak.

Već u osmoj minuti, nakon jedne dugačke lopte, koja je preletjela pola terena, a pred golom domaćih se zbunili golman Duka i stoper Bosančić, najbrži je bio Lirim Kastrati, koji im je pobjegao s loptom i lakoćom doveo Lokomotivu u vodstvo.

I činilo se da će Istra nakon tog gola pasti, odnosno da bi gostujuća momčad, koja želi do drugog mjesta odnosno ulaska u kvalifikacije za Ligu prvaka, mogla iskoristiti taj impuls.

Međutim, dogodilo se baš suprotno. Prelecova momčad odmah je krenula po izjednačenje, dok su se gosti prepustili uživanju u rezultatskoj prednosti.

I samo pet minuta kasnije, nakon odličnog ubačaja Blagojevića, Guzina je ostao sam kao duh pred Grbićem i lakoćom poentirao za 1:1.

Istra je nastavila s boljom igrom, ali do samog završetka prvog dijela pravih prigoda nije imala. Tada je Gržan sam izašao pred suparničkog golmana, '1 na 1', ali Grbić je izašao kao pobjednik.

U drugom dijelu momčdi su djelovale ravnopravno, s time što su domaćini imali konkretnije prigode. S time da moramo spomenuti kako je Lokomotiva od 72. minute igrala s igračem manje, nakon što je sudac Bel uz pomoć VAR-a procijenio da je Karačić nepropisno zaustavio Sergia Gonzaleza.

U 58. minuti Močinić nije dobro iskoristio Gržanov ubačaj, dok je u 85. minuti Lončar popustio s tri metra svladati Grbića. Odnosno bolje rečeno, gostujući je golman sjajno reagirao.

Najveću priliku u drugom dijelu za goste promašio je Rakić u samoj završnici dvoboja.

NK Istra 1961 - NK Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Srecko Niketic/PIXSELL

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.