serie a

Interu pobjeda nakon dva mjeseca, uz veliki doprinos našeg Brozovića

11.02.2018 u 18:21

Nogometaši Intera napokon su upisali pobjedu, svladavši u nedjelju u 24. kolu talijanskog prvenstva Bolognu sa 2:1, a hrvatski veznjak Marcelo Brozović ponovno je bio asistent.

Inter je poveo u 2. minuti golom Edera nakon odličnog dodavanja Brozovića. I u prošlom kolu u susretu protiv Crotonea (1:1) Éder je bio strijelac za Inter na asistenciju Brozovića.

• +6
Serie A, Inter - Bologna Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Bologna je izjednačila pogotkom Rodriga Palacia u 25. minuti, a pobjedu Interu donio je 19-godišnji francuski napadač Yann Karamoh, koji je došao na posudbu iz Caena. On je zatresao mrežu u 63. minuti prekrasnim udarcem sa 20 metara. I tako je Inter napokon trijumfirao, i to nakon osam kola bez pobjede (6 remija i 2 poraza). Posljednu prvenstvenu pobjedu Inter je ostvario prije više od dva mjeseca, odnosno 3. prosinca prošle godine protiv Chieva (5:0).

Treba reći i da je Bologna utakmicu završila sa dva igrača manje, u 68. minuti je isključen Ibrahima Mbaye, a u sudačkoj nadoknadi Adam Masina (90+5).

Marcelo Brozović igrao je za Inter do 58. minute, a Ivan Perišić cijeli susret. Perišić je nekoliko puta zaprijetio golu protivnika, u 34. minuti njegov udarac iz daljine obranio je vratar gostiju. U 54. i 72. minuti je pokušao glavom, prvi puta je lopta otišla preko gola, a u drugom slučaju njegov je udarac blokiran.

Hrvatski reprezentativni branič Ivan Strinić ostao je na klupi za pričuve Sampdorije, koja je svladala Veronu 2:0.

Torino je dobio Udinese sa 2:0 golovima Nicolasa N'Kouloua (32) i Andree Belottija (66). Kod Udinesea Andrija Balić je bio na klupi za pričuve, a napadač Stipe Perica igrao je od 54. minute, ali bez značajnijeg učinka.

Dan ranije vodeći Napoli je u derbiju kola dobio Lazio sa 4:1, a Marko Rog igrao je za Napoli od 81. minute, dok je Milan na gostovanju u Ferrari uvjerljivo pobijedio SPAL 4:0. Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić nije nastupio za Milan zbog ozljede prepone, dok je za SPAL cijeli susret igrao Lorenco Šimić.