NAPETO U ITALIJI

Interu gradski derbi, Napoli prati Juve

07.10.2012 u 23:09

Pogodak Waltera Samuela već u trećoj minuti utakmice na San Siru odredio je pobjednika milanskog derbija u sedmom kolu Serije A, čiji je nominalni domaćin bio AC Milan

Pogodio je 34-godišnji argentinski stoper glavom na asistenciju Estebana Cambiassa za jedini pogodak na utakmici. Njime je momčad Andree Stramaccionija došla do sedme ovosezonske pobjede pri sedmom gostovanju u natjecateljskim utakmicama.

Domaća momčad, koja je upisala i četvrti ovosezonski prvenstveni poraz, igrala je od 48. minute s igračem više zbog isključenja Interova Japanca Yuta Nagatoma, koji je drugi žuti karton dobio zbog igranja rukom.

Gradski rivali inače nisu remizirali u posljednjih 16 prvenstvenih dvoboja. Inter je pritom slavio deset, Milan šest puta.

Milanu je ovo već četvrti ovosezonski prvenstveni poraz. Najgori je to ulazak kluba u Seriju A od sezone 1941/42.

U drugom derbiju kola Napoli je na svom stadionu nadigrao Udinese 2:1. Sva su tri pogotka pala u trećoj trećini prvog poluvremena. Pobjednički je zabio Goran Pandev, Makedonac koji će u petak predvoditi svoju reprezentaciju u dvoboju A-skupine eurokvalifikacija za SP u Brazilu protiv hrvatske nacionalne momčadi.

Napolitanci su ovom pobjedom zadržali priključak uz Juventus na vrhu ljestvice. I dalje su bez poraza, sa šest pobjeda iz sedam uvodnih ogleda.