serie a

Inter zaredao s pobjedama i posve se priključio vrhu

25.09.2018 u 23:10

U prvoj utakmici 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je kao domaćin pobijedio Fiorentinu sa 2-1 (1-0).

Inter je poveo u završnici prvog poluvremena kada je Icardi (45-11m) iskoristio kazneni udarac nakon što je Victor Hugo nespretno igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Fiorentina je poravnala početkom nastavka kada je udarac Chiese (53) s više od 20 metara na putu prema vratima pogodio braniča domaćih Škriniara, promijenio smjer i prevario Handanovića.

Ipak, Inter je do prve ovosezonske domaće pobjede u Serie A stigao preko D'Ambrosija (77) nakon odlične kombinacije s Icardijem.

Marcelo Brozović odigrao je čitavu utakmicu za Inter, Ivan Perišić je u pobjedi 'crno-plavih' sudjelovao do 88. minute, dok je Marko Pjaca nastupio za Fiorentinu od 55. minute.

Inter se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Fiorentinom, oba sastava imaju po 10 bodova kao i Sassuolo, a ispred njih su samo Juventus sa 15 i Napoli sa 12 bodova.