TALIJANSKA LIGA

Inter uvjerljiv u Torinu za prvo mjesto u prvenstvu; slavlje Napolija

21.10.2023 u 22:04

Nogomeaši Intera preuzeli su vrh ljestvice talijanskog prvenstva uvjerljivom 3-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Torina u susretu 9. kola

Inter je protiv momčadi koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić put do pobjede pronašao u drugom poluvremenu. Prvi je gol postigao Thuram (59) nakon lijepog dodvanja Dumfriesa, na 2-0 povisio je Lautaro (67) glavom nakon kornera, a konačni rezultat postavio je Calhanoglu (90+5-11m) s bijele točke.

Inter sada ima 22 boda, jedan više od gradskog rivala Milana koji će u nedjelju ugostiti Juventus.

Nikola Vlašić igrao je čitav susret za Torino koji je 14. s devet bodova.

Torino - Inter, Serie A, 2023/24. Izvor: Profimedia / Autor: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Ranije u subotu je aktualni prvak Napoli kao gost svladao Veronu sa 3-1 (2-0). Napolitance je u prednost doveo Politano (27), da bi pobjedu s dva gola, prvim pred kraj prvog, a drugim početkom drugog poluvremena, osigurao Kvarachelija (43, 55). Do kraja susreta je Lazović (60) tek ublažio poraz Verone.

Napoli je sada peti sa 17 bodova, koliko imaju i treći Juventus te četvrta Fiorentina, dok je Verona 16. s osam bodova.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 9. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je kao gost svladao Sassuolo sa 2-0 (2-0).

Rimljani su do kapitalne prednosti stigli u drugoj polovici prvog poluvremena kada su mrežu domaćih tresli Felipe Anderson (28) i Luis Alberto (35).

Martin Erlić igrao je drugo poluvrijeme za Sassuolo, dok je Toma Bašić ostao na klupi Lazija.

Lazio je ovom pobjedom skočio na sedmo mjesto sa 13 bodova, dok je Sassuolo 13. sa 10 bodova.