JEDAN GOL ZA TRI BODA

Inter nastavio niz pobjeda i protiv Milana

16.01.2012 u 08:48

U derbiju 18. kola Serie A nogometaši Intera upisali su 6. pobjedu u nizu. U gradskom sudaru pogotkom Milita nadvisili su Milan s 1:0

Sada je definitvno jasno kako je Claudio Ranieri uspio posložiti momčad Intera koja je spremna potpuno se uključiti u borbu za Scudetto. Nakon katastrofalnog starta Ranieri je preuzeo momčad doslovno na dnu ljestvice, a sada su svega šest bodova iza lidera Juventusa odnosno pet manje od Milana.

Bio je ovo i prvi poraz aktualnih prvaka nakon 2. listopada prošle godine kada ih je u Torinu svladao Juventus 2:0.

U ogled s Interom trener Milana Massimilano Allegri odlučio je ući s Patom u napadu uz Ibrahimovića, što su talijanski mediji odmah ocijenili zahvalom brazilskom napadaču za lojalnost klubu pošto je ovog tjedna odbio transfer u Paris Saint Germain.

Premda je i Inter na klupi ostavio dva vrlo važna oporavljenika, Wesleya Sneijdera i Diega Forlana, gostujući sastav bolje je stajao na terenu.

Pogodak odluke stigao je u 54. minuti kada je jednu loptu Zanettija, upućenu s desnog krila paralelno s linijom šesnaesterca, Abate krivo procijenio, promašio, a ona je stigla do Milita. Ovaj se odmah sjurio po lijevoj strani u kazneni prostor i prizemnim udarcem u dalji kut matirao Abbiatija.

Nakon toga uslijedili su silni napadi Milana, međutim nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vrata gostiju. Najbliže golu bili su još kod 0:0 kada je Van Bommel pogodio gredu.

U posljednjih pola sata treneri su ubacili neke igrače koji su se možda očekivali od prve minute. Milan je u vatru gurnuo Robinha, dok su s klupe Intera ušli Sneijder, te u 90. minuti i Forlan.