Vodeća momčad talijanskog nogometnog prvenstva, milanski Inter, u prvom je dvoboju 22. kola Serie A na San Siru pobijedio Pisu 6:2
Gosti iz Pise fantastično su otvorili dvoboj i do 23. minute iznenađujuće na San Siru poveli 2:0 golovima Morea (11, 23).
Prvo je napadač Pise iskoristio pogrešku golmana Intera Sommera, a kod drugog je poentirao glavom nakon udarca iz kuta.
No, Inter se brzo pribrao te je uspio preokrenuti s tri gola u samoj završnici prvog dijela. Prvo je Zielinski (39-11m) realizirao kazneni udarac nakon nepotrebnog igranja rukom Tramonija, a zatim su Lautaro Martinez (41) i Esposito (45+2) pogađali iz igre za 3:2.
Taj je rezultat vrijedio sve do 82. minute da bi u samoj završnici susreta Dimarco (82), Bonny (86) i Mhitarjan (90+3) 'dotukli' nedorasle goste te s konačnih 6:2 učinili pobjedu uvjerljivom.
Petar Sučić je igrao za Inter do 61. minute, dok Adrian Šemper zbog ozljede nije konkurirao za nastup u sastavu Pise.
Vodeći Inter sada ima 52 boda, šest više od drugog Milana, dok je Pisa ostala na 14. bodova, koliko ima i 19. Verona.
