Spektakl u Zaprešiću

Inter i Osijek podijelili bodove u utakmici sa čak šest pogodaka: Šou Serderova nije bio dovoljan za puni plijen

20.10.2019 u 17:05

Inter Zaprešić i Osijek podijelili su bodove u 12. kolu Hrvatski Telekom Prve lige

U 12. kolu Hrvatski Telekom Prve lige zaprešićki Inter ugostio je Osijek koji je uoči susreta bio izraziti favorit. Krenulo je dobro za goste iz Osijeka koji su poveli iz kaznenog udarca u 27. minuti nakon što je domaći branič rukom zaustavio loptu koja je išla prema golu. Siguran realizator bio je Marić.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Nakon toga uslijedio je pravi šou Rusa u redovima Intera Serdera Serderova koji je s tri gola potpuno okrenuo susret u korist domaćeg sastava. Najprije je u 32. minuti nakon jednog krivo izvedenog auta za Osijek sjajno iskoristio priliku da se ušulja u kazneni prostor Osijeka i gurne loptu pored nemoćnog vratara za 1:1.

U 43. minuti ponovno Serderov. Ponovno je traljava bila obrana Osijeka, a lopta je došla do ruskog napadača koji je ušao u šesnaesterac i iskosa silovito i neobranjivo poslao loptu u suprotni kut za 2:1.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Inter. Serderov je u 63. minuti ponovno iskoristio grešku obrane Osijeka. Branič gostujućeg sastava je pokušao loptu izbiti nakon ispucavanja vratara Intera, ali ona mu je prešla preko noge i došla do Serderova koji lakoćom ovaj poklon pretvara u gol za 3:1.

Nadu gostima u 72. minuti vraća Lopa. Mance je primio loptu na boku i sjajno prošao trojicu čuvara i ubacio u sredinu gdje je spreman bio Lopa i gurnuo loptu u mrežu za 3:2.

U trećoj minuti sučeve nadoknade Talys je prošao po istoj strani i ubacio u sredinu. Ovoga puta na pravom mjestu bio je Špoljarić i zabio gotovo identičan gol kao Lopa.

Na kraju su Inter i Osijek podijelili bodove pa je Osijek zadržao četvrtu poziciju s dva boda manje od Rijeke, dok je inter ostao na 10. mjestu s osam osvojenih bodova.