SVLADAN I HULL

Igrači Leicestera riješili se Ranierija i odlučili da ipak žele pobjeđivati!

04.03.2017 u 19:13

Aktualni engleski prvak Leicester City upisao je i drugu uzastopnu pobjedu otkako je smijenjen Claudio Ranieri, pobijedivši na svom stadionu Hull City 3-1.

Identičnim rezultatom prošlog tjedna 'lisice' su srušile i Liverpool. Sa šest bodova iz zadnja dva kola Leicester se udaljio iz opasne zone i trenutačno je na 15. mjestu sa 27 bodova, pet više od zone ispadanja.

Hull je poveo u 14. minuti golom Sama Clucasa, no domaćin je uspio izjednačiti u 28. minuti preko Christiana Fuchsa. Riyad Mahrez je u 59. minuti doveo domaćine u vodstvo, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Tom Huddlestone koji je u sudačkoj nadoknadi ugurao loptu u vlastitu mrežu.

Važne bodove u borbi za premierligaški status ostvario je Crystal Palace pobijedivši na gostovanju West Bromwich Albion 2-0. Golove za londonski sastav zabili su Wilfried Zaha (55) i Andros Townsend (84).

U ranijem terminu Manchester United i Bournemouth su odigrali 1-1. Domaćin je poveo u 23. minuti golom Marcosa Roja, a Bournemouth je izjednačio u 40. minuti nakon što je Joshua King realizirao kazneni udarac.

Gosti su od 45. minute igrali s igračem manje, no 'Crveni vragovi' nisu to uspjeli iskoristiti. Najbolju priliku imao je Zlatan Ibrahimovic koji u 72. minuti nije realizirao kazneni udarac. Artur Boruc je sjajnom paradom zaustavio udarac švedskog napadača.

U derbiju kola večeras se sastaju Liverpool i Arsenal. U nedjelju igraju Tottenham i Everton, te Sunderland i Manchester City, a kolo će u ponedjeljak zatvoriti West Ham i Chelsea.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 63 boda, deset manje ima Tottenham, a treći je Manchester City sa 52 boda. Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Middlesbrough (22), Hull City (21) i Sunderland (19).