SIGURNA POBJEDA

Igra sjajno! Rakitić rutinski zabio, Sevilla uvjerljiva!

05.01.2014 u 22:21

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić zabio je pogodak u uvjerljivoj 3:0 pobjedi svoje Seville protiv Getafea, u sklopu 18. kola Primere...

Sevilla je na svom Sanchez Pizjuanu "razmontirala" Getafe sjajnom momčadskom partijom, u kojoj se kao individualac ipak najviše istaknuo Kolumbijac Carlos Bacca. Sjajni je napadač bio asistent za prvi i treći pogodak, dok je u 55. i sam bio strijelac svog devetog pogotka u Primeri ove sezone.

Bacca je asistirao za treći pogodak našem Ivanu Rakitiću, a upravo njih dvojica su direktno sudjelovala kod postizanja posljednjih 13 pogodaka Seville u Primeri! Bacca je zabio i asistirao za pet pogodaka, dok je hrvatski reprezentativac zabio jedan i asistirao za tri! Bacca je poslužio Rakitića za treći pogodak nakon što je vješto oteo loptu gostujućem braniču Alexisu, a naš je reprezentativac mirno matirao vratara Moyu udarcem u donji lijevi kut.

Rakitić je odigrao svih 90 minuta, te je pritom zaradio žuti karton u 22. minuti prvog poluvremena.

Sevilla je visokom pobjedom napredovala do čak petog mjesta na prvenstvenoj ljestvici, ali uz utakmicu manje od Villarreala i Real Sociedada koji ju mogu vratiti na sedmo mjesto. Mjesto koje dogodine vodi u Ligu prvaka trenutno je, s utakmicom više, udaljeno svega četiri boda.