Hrvatski rukometaši na Svjetskom su prvenstvu igrali prvu utakmicu drugog kruga, a protivnik nam je bio Brazil. Premda su izabranici Line Červara bili favoriti u ovom susretu, Brazilci su se tvrdo postavili, igrali odličnu obranu, iskoristili sve naše pogreške i zasluženo slavili. Nagradu za igrača utakmice dobio je Langaro...

HRVATSKA: Šego; Štrlek, Vida, Duvnjak, Musa, Stepančić, Karačić

BRAZIL: Almeida; Borges, Chiuffa, Toledo, Pozzer, Langaro, Teixeira

Hrvatski rukometaši u Kölnu igraju treći međusobni dvoboj protiv Brazilaca, a u prethodna dva su bili uspješni.

Najpoznatiji je svakako susret osmine finala sa Svjetskog prvenstva u Kataru, kada su 'kauboji' jedva slavili s 26:25. Pobjeda je osigurana tek u samoj završnici golovima Karačića i Duvnjaka, a za Brazilce je igrala većina igrača koja će se Červarovim trupama suprostaviti i u Lanxess Areni u Kölnu.

Puno, puno lakše bilo je u prvom međusobnom dvoboju, koji se igrao u skupini na Olimpijskim igrama u Pekingu. Hrvatska je 'razmontirala' tada neiskusne Brazilce 33:14, uz sedam golova Mirze Džombe. Brazilci su u Pekingu u skupini uspjeli pobijediti samo još nieskusnije Kineze, ali 11 godina kasnije su na ovom prvenstvu postigli najveći međunarodni uspjeh, plasiravši se u drugi krug SP-a.

• 60’

Kraj utakmice. Iznimno loša izvedba Hrvatske. Brazil je na žalost zasluženo osvojio bodove

• 60’

Gol Brazila. Sada je sve gotovo (26:29)

• 59’

Brazilci nas blokiraju, Duvnjak je pucao, ali brazilski vratar brani

• 58’

Gol Duvnjaka, opet smo na minus dva (26:28)

• 57’

I opet brazilski gol na prazna vrata (25:28)

• 53’

Vranković nakon kontre za minus jedan! (25:26). Brazilci opet zabijaju (25:27)

• 52’

Stevanović nas drži u utakmici. Karačić zabija (23:26). Kontra, Horvat smanjuje na minus dva (24:26)

• 50’

Prvi gol Duvnjaka u nastavku (22:26). Karačić je u sljedećem napadu bio sam, ali pogađa vratnicu

• 49’

Langaro se diže i zabija svoj osmi gol (21:26). Bičanić na drugoj strani loptu šalje u aut