LIGA ZA PRVAKA

I Zadar pao pod Ciboninim naletom

04.05.2012 u 22:19

Košarkaši Cibone nastavljaju svoj pobjednički hod u košarkaškoj Ligi za prvaka. U Draženovom domu igrači trenera Jasmina Repeše pobijedili su u derbiju 12. kola Zadar 88:79

Iako će konačni rezultat sugerirati rutinsku pobjedu Cibone, priča s parketa govori kako su se igrači Zadra držali dobar dio utakmice. Do poluvremena gosti su držali rezultatski egal s Cibonom, no u trećoj su 'vukovi' ubacili u višu brzinu i napravili seriju 21:14 te tako prelomili utakmicu na svoju stranu. U posljednjoj četvrtini igrači trenera Repeše samo su rutinski održavali prednost.

Kod Cibone najefikasniji su bili Wright sa 20 koševa, Rudež sa 13 poena te Zubčić sa 12. U redovima Zadra Ive Ivanov i Ivan Batur su postigli po 17 poena, Vrbanc 13 te Vragović sa 11 poena.

'Dobili smo utakmicu i to je OK, ali sa dva segmenta ne mogu biti zadovoljan. To su fizički i psihički pristup, tj. nije funkcionirao skok i nismo dobro šutirali slobodna bacanja. Nezadovoljan sam za ono što želimo. Kako bi mogao biti zadovoljan kada Rozić napravi prvi faul u 23. minuti. To je zabrinjavajuće!, rekao je Repeša te nastavio.

'Bilo je i dobrih stvari, dobrih taktičkih rješenja, nekoliko kontranapada, no moramo bolje, puno bolje, završio je strateg 'vukova'.

Jedan od iskusnijih 'vukova' Davor Kus priznao je da Cibona protiv Zadra nije bila na svom nivou.

'Igrali smo u nekom poluritmu. Nismo uspjeli nametnuti svoju igru, no u završnici smo ipak uspjeli izvući pobjedu. Svjesni smo da moramo bolje. O porazu nisam ni razmišljao jer ipak je ljepše raditi uz pobjede', kazao je Kus.

Trener Zadra Aleš Pipan nije bio nikako zadovoljan igrom svoje momčadi, no kazao je kako je utakmicu već zaboravio.

'Mi u utorak igramo protiv Zagreba, najvažniju utakmicu sezone i moramo pobijediti kako bismo ispunili cilj, a to je plasman u ABA ligu. Cibona je bila bolja, agresivnija, a i fizički je puno jača od nas. Nekoliko izgubljenih lopti koštalo nas je poraza', rekao je Pipan koji je iz ne baš jasnih razloga svog najboljeg igrača Vrbanca držao na klupi skoro cijelu posljednju četvrtinu.