• Objavljeno 22.02.2014 u 19:48
Slavlje igrača HSV-a

Izvor: Reuters / Autor: Fabian Bimmer

Nogometaši Hamburga proživljavaju itekako tešku sezonu, ali malo zadovoljstva su osjetili tijekom ove subote kada se igralo 22. kolo Bundeslige

Poslije promjene trenera i čak sedam prvenstvenih poraza u nizu, Hamburg je napokon slavio, a pobijedio je uglednika iz Dortmunda. Hamburg je pobijedio Borussiju 3:0, te time prekinuo seriju od tri prvenstvene pobjede Kloppove momčadi.

Pierre-Michel Lasogga je bio igrač utakmice s pogotkom i asistencijom. Češki nogometaš Petr jiraček je bio prvi strijelac na utakmici, dok je Calhanoglu zapečatio težak poraz Borussije.

Bundesligaški rekord: Tri penala i tri promašaja

Utakmica 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva između Nürnberga i Eintracht Braunschweiga ući je u povijest kao prva utakmica u 50-godišnjoj bundesligaškoj povijesti u kojoj su dosuđena tri jedanaesterca.

Da stvar bude bolja, nijedan nije realiziran. Dva je penala propustio realizirati Eintracht, a jednog Nürnberg.

U junaka se prometnuo Nürnbergov vratar Raphale Schäfer s dva obranjena jedanaesterca. U 41. minuti je obranio udarac Dominicku Kumbeli, a u 63. Erminu Bičakčiću. U 68. minuti je pak udarac Nürnbergovog Hiroshija Kiyotakea uz pomoć vratnice zaustavio Eintrachtov vratar Marjan Petković.

Nürnberg je na kraju slavio 2:1 pobjedu usprkos igraču manje od 32. minute kada je isključen Per Nilsson.

Hrvatski nogometaš Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu za Hamburg, dok je Ivo Iličević zbog ozljede propustio današnji ogled.

Odličnu sezonu i dalje imaju Hertha i Augsburg, dvije momčadi koje su ovom prilikom na strani uzele tri boda. Hertha je slavila u Stuttgartu s 2:1 kasnim pogotkom Sandra Wagnera samo tri minute prije kraja. Još dramatičnije je do svoja tri boda došao Augsburg koji je s 4:2 pobijedio u Freiburgu. Samo desetak minuta prije kraja Freiburg je vodio 2:1, ali su Paul Verhaegh i Halil Altintop okrenuli utakmicu u korist Augsburga, a u nadoknadi je Hahn postavio konačnih 4:2.

Borussija je u Mönchengladbachu imala brzo i čvrsto vodstvo od 2:0 protiv Hoffenheima. Strijelci su bili Herrmann u 4. i Jantschke u 17. minuti. No, u nastavku je Hoffenheim došao do boda i to pogotkom iz penala bosanskog nogometaša Seada Salihovića u 82. minuti.

Nogometaš iz Konga Dominick Kumbela je mogao biti heroj Eintracht Braunschweiga koji je na kraju izgubio kod Nürnberga 2:1. Kumbela je zabio za 1:0 u 34. minuti, ali je šest minuta kasnije promašio penal za 2:0. I onda, u samo dvije minute na samom startu drugog dijela, domaćin je zabio dva gola (Kiyotake i Pekhart) te je slavio 2:1.