U-21

Hrvatski rukometaši u četvrtfinalu svjetskog prvenstva protiv Mađarske

26.06.2023 u 22:41

Hrvatska juniorska rukometna reprezentacija poražena je od Njemačke 29:31 (12:15) u susretu posljednjeg kola skupine 1 Svjetskog prvenstva kojem su zajednički domaćini Njemačka i Grčka.

Prije te utakmice Njemačka i Hrvatska su osigurale plasman u četvrtfinale pa se u Magdeburgu odlučivalo jedino tko će kao prvi, a tko kao drugi prema četvrtfinalu.

Uspješnija je bila Njemačka koja je vodila cijelu utakmicu, a hrvatski juniori su tek zaprijetili u završnici utakmice kada su, četiri minute prije kraja, smanjili na 26:28 i potom minutu i pol prije kraja na 28:30.

U samom finišu primaknula se Hrvatska i na gol zaostatka (29:30), no za potpuni preokret nije bilo vremena.

Njemačka će tako u četvrtfinalu igrati protiv Danske, drugoplasirane momčadi skupine 3 drugog kruga, dok će Hrvatska za suparnika imati pobjednika te skupine, a to je Mađarska.

U preostala dva četvrtfinala se sastaju Srbija - Farski Otoci i Island - Portugal, a sve se utakmice igraju u četvrtak, 29. lipnja.