SVJETSKO PRVENSTVO

[FOTO] Hrvatska se oprostila od Svjetskog prvenstva pobjedom protiv Bahreina! Obrana još jednom zakazala, u drugom dijelu Kauboji opravdali ulogu favorita

HRVATSKA
43:32
BAHREIN
  • L.K.
  • Zadnja izmjena 23.01.2023 19:33
  • Objavljeno 23.01.2023 u 17:05
Hrvatska je odigrala loše prvo poluvrijeme i muči se s Bahreinom. Obrana je igrala katastrofalno i zato smo samo vodili 17:16. U nastavku smo se probudili i opravdali ulogu favorita. Kauboji se opraštaju od Svjetskog prvenstva s uvjerljivom pobjedom 42:32

HRVATSKA: Šunjić, Kuzmanović; Duvnjak, Gojun, Kraljević, Šarac, Karačić, Musa, Šebetić, Cindrić, Grahovac, Martinović, Šušnja, Šipić, Glavaš, Jelinić

BAHREIN: Eid, Al Salatna, Al Samahiji, Ali, Isa, Qambar, Abdulredha, Fadhul, M. Ali, M. Ali, Alzaimoor, Mahfoodh, Ali, Mohamed, Mohamed, Al Sayyad

• +25
Hrvatska - Bahrain, SP u rukometu 2023. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic
  • +7
Navijači na utakmici Hrvatska - Bahrain Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic

Uoči današnje posljednje utakmice drugog kruga SP-a za 'kauboje' situacija nije nimalo ohrabrujuća. Prvo od 18 sati naši rukometaši moraju pobijediti solidni Bahrein s čak 22 gola razlike, a potom čekati da Egipat iznenadi Dance koji će imati podršku više od 10.000 navijača u Malmöu.

'Važno je dobiti utakmicu s Bahreinom i osvojiti deveto mjesto i kvalifikacije za Olimpijske igre. To nam je sada primarni cilj', kazao je hrvatski izbornik Hrvoje Horvat i dodao:

'Dva čuda u jednom danu? Bit će teško izvedivo, ali idemo vidjeti što će se dogoditi. Možemo pokušati napraviti što je moguće veću razliku protiv Bahreina iako će to ići jako teško. I oni imaju motiv da nas pobijede jer žele biti treći u skupini. Vidjeli smo protiv Egipta da Bahrein igra jako dobro. Trebat ćemo od prve minute usmjeriti utakmicu u svoju korist i onda polako i strpljivo graditi razliku. Oni igraju prilično agresivno u obrani, u napadu su jaki u igri jedan na jedan. Trebat će nam puno energije, puno laganih golova. Trebat će dosta trčati da bi se jurila razlika, a za trčanje treba biti svjež, dok smo mi već prilično umorni. Vidjeli ste da smo energetski pali u drugom poluvremenu protiv Belgije...'