12.10.2013 u 19:30

• +3

3. kolo ABA lige, Zadar - Cedevita

Izvor: Pixsell / Autor: Dino Stanin

U hrvatskom dvoboju u 3. kolu regionalne ABA lige košarkaši Cedevite su u Višnjiku bili bolji od Zadra sa 73:66…

Solidan su otpor pružili Zadrani favoriziranim gostima, ali do pobjede nisu mogli. Cedevita je na poluvrijeme otišla s plus šest (35:29), potom se u nastavku odlijepila na 40:29, ali domaći se nisu predavali i u nekoliko su se navrata približili. Nešto više od dvije minute prije kraja su došli na 64-:67, ali potom je Marko Tomas pogodio tricu, a u završnim je sekundama isto pošlo za rukom i prošlosezonskom članu Zadra Anti Delašu.

U momčadi Jasmina Repeše najefikasniji su bili Miro Bilan i Nolan Smith sa 16 koševa. Bilan je, osim toga, dodao i pet skokova, a Smith četiri asistencije. Vrlo dobar je bio i Jusuf Nurkić s 15 poena i četiri skoka. Kod Zadrana je 16 koševa, te po četiri skoka i asistencije ubilježio Ive Ivanov.

Preostali hrvatski predstavnik u ligi, zagrebačka Cibona, u nedjelju će pred svojim navijačima igrati protiv mađarskog Szolnokija.