KAKAV PEH

Bivši nogometaš Osijeka postao hit na društvenim mrežama; spremao se zatresti mrežu, a onda mu se dogodilo ovo!

24.04.2022 u 13:19

Iz nogometnog prvenstva Australije dolazi nam loše izvedeni kazneni udarac s utakmice Wellington Phoenixa i Western Sydney Wanderersa (1:0)

Domaćin je poveo u 22. minuti pogotkom Benjamina Wainea, a gosti su najveću priliku za izjednačenje imali 17 minuta kasnije kada je sudac okazao na bijelu točku.

Australski Hrvat Steven Ugarković namjestio je loptu, zaletio se i u trenutku udarca, poskliznuo, a lopta je završila daleko od gola na oduševljenje simpatizera Wellingtona.

Ovako loše izvedenom penalu, koji se brzo proširio svijetom putem društvenih mreža, kumovao je skliski teren natopljen kišom, a taj trenutak možete vidjeti OVDJE.

Inače, Ugarković je 11 puta oblačio dres australske reprezentacije, a igrao je i u HT Prvoj ligi – za Osijek je imao 48 nastupa uz dva gola (2013-2016.), a u Gorici je bio na posudbi iz Osijeka u sezoni 2014/15 kada je u drugoligaškom društvu upisao osam utakmica.