EUROLIGA

'Hrvatski' Fenerbahče stradao u Milanu i ispao

29.02.2012 u 20:52

Košarkaši turskog Fenerbahçea nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale Eurolige. Momčad Nevena Spahije poražena je kod Armani Milana u posljednjem susretu skupine G s uvjerljivih 85-72

Iako je Panathinaikos pošteno odradio svoj dio posla i slavio u Kazanu kod UNIKSA, što je bio jedan od uvjeta da turski klub ide dalje, Fenerbahçe nije ispunilo onaj drugi, a to je bila pobjeda u gradu mode - Milanu.

Armani je bio bolji s 85-72, a igrač koji je pokopao svaku nadu hrvatskom Fenerbahçeu bio je Amerikanac Malik Hairston koji je za 28 minuta na parketu ubacio 27 poena. Kod gostiju najefikasniji su bili Emir Preldžić sa 15 poena, zatim hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sa 14, te Roko Ukić sa 12 koševa.

Ključna je bila druga četvrtina u kojoj je Armani stvorio zalihu koju do kraja susreta nije ispuštao, te ni u jednom trenutku nije dozvolio Fenerbahçeu da se ozbiljnije približi i eventualno zakomplicira utakmicu.

Iako mu pobjeda nije ništa značila, Milano je omogućio prolazak UNIKSA u četvrtfinale Eurolige. Naime, ruski je sastav trebao pobjedu u posljednjem kolu protiv aktualnog prvaka Europe Panathinaikosa, dok je grčki sastav 'ganjao' prvo mjesto u skupini i prednost domaćeg terena.

Aktualni se prvak Europe ipak pokazao kao bolji sastav te je sa 68-63 slavio, a istovremeno uzvratio za poraz u Ateni od prije 20-ak dana.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je bosansko-hercegovački reprezentativac Henry Domercant, dok je prvake predvodio Mike Batiste s 12 poena i pet skokova.

Spomenimo i da se Žalgiris našeg Marka Popovića oprostio od ovogodišnjeg Topa 16 bez ijedne pobjede na kontu. U posljednjem je kolu na svom parketu poražen od talijanskog Benneta Cantua sa 77-71. Popović je bio vrlo dobar i postigao je 15 poena (1-4 za dva, 2-4 za tri poena, 7-8 s crte slobodnog bacanja), te pet puta asistirao za koš. Na parketu je proveo nešto malo više od 20 minuta.

Krvnik Žalgirisa bio je Gruzijac Manuchar Markoishvili koji je postigao 32 poena.