DRUGO SLAVLJE ZAREDOM

Hrvatska slavila i protiv Nizozemske

21.04.2014 u 21:05

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu pobijedila je Nizozemsku s 4-0 (2-0, 2-0, 0-0) u drugom kolu Svjetskog prvenstva Divizije I u Vilniu

Nakon pobjede na startu protiv Velike Britanije s 4-0, hrvatski su ''oklopnici'' istim rezultatom pobijedili i Nizozemsku. Pogotke za hrvatsku selekciju postigli su Tadija Mirić u 5. minuti, Michael Novak u 7., Mislav Blagus u 27. i Ivan Brenčun u 30. minuti, i to s igračem manje na ledu.

Drugu utakmicu zaredom Mate Tomljenović sačuvao je svoju mrežu cijelu utakmicu. Ovoga puta prikupio je 24 obrane.

Hrvatska će u srijedu odigrati treću utakmicu na turniru protiv Rumunjske, a nakon toga joj još ostaju ogledi s Poljskom 24. travnja i domaćinom Litvom 26. travnja.

Samo će pobjednik turnira zaraditi promociju u viši rang natjecanja, odnosno Diviziju I skupinu A.