POLJACI U POLUFINALU

Hrvatska prvi puta na Igrama ostala bez polufinala

18.08.2016 u 03:01

Hrvatski rukometaši lovili su još jedno polufinale na velikim natjecanjima, no Poljaci su imali više motiva i svladali su naše sa 30:27. Poljska će u polufinalu igrati protiv Danske koja je sa 37:30 pobijedila Sloveniju

HRVATSKA - POLJSKA 27:30 (14:18)HRVATSKA: Stevanović, Pešić, Duvnjak, Stepančić, Kopljar, Gojun, Horvat, Karačić, Štrlek, Čupić, Mamić, Slišković, Brozović, Kozina
POLJSKA: Szmal, Wyszomirski, Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wisniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Szyba

KRAJ UTAKMICE

60'  - pogodak Krajewskog za konačnu pobjedu Poljske 30:27
59' - Duvnjak smanjuje za 27:29
59' - Syprzak pogađa s crte za 28:26; do kraja je još 80 sekundi
59' - novo isključenje našima, Gojun mora na klupu zbog udarca u lice Bieleckog
58' - je li Duvnjak promašio sve? Wyszomirski mu brani
57' - Bielecki se visoko diže i pogađa donji kut Pešićeva gola - Poljska vodi 27:26
57' - Stepančiću isključenje zbog udaranja Jurkiewicza
56' - Duvnjak je poklonio loptu Poljacima; šteta
55' - Pešić brani, a Hrvatska ima napad za vodstvo
55' - Stepančić se sjajno diže za 26:26
53' - Wyszomirski upisuje 13. obranu
53' - Bielecki 'bombom' za 26:25
52' - Štrlek krade loptu i brz zabija za 25:25
52' - Čupić sa sedam metara za 24:25
51' - sedmerac za Poljsku, Čupić sugerira Pešiću kamo bi Bielecki mogao pucati, ali Poljska opet vodi s dva razlike (25:23)
50' - Čupić s krila za 23:24; treba nam dobra obrambena akcija
50' - Bielecki ekspresno uzvraća preko Gojuna - Poljska vodi 24:22
49' - Stepančićev pokušaj s lijeve strane, pogodak za 22:23
47' - sada se Stepančić uspjeva probiti do crte - njegov peti gol (21:23)
47' - Bielecki povećava prednost Poljske na 23:20
46' - Wyszomirski opet brani Stepančićev udarac s devet metara
46' - Daszekov gol s krila; Poljska vodi 22:20
45' - Štrlek je izborio i sedmerac; a Čupić pogađa za 20:21
44' - Sliškovićev gol za 19:21
43' - Duvnjakov četvrti gol za 18:21
41' - pogodak naših za 17:21
39' - a Bielecki pogađa za 21:16
39' - zato su na drugoj strani pokazali na sedmerac
38' - Štrlek je zaustavljen na crti, ali njemački suci procijenili su da je sve odrađeno na sportski način, bez prekršaja
38' - Stevanovićeva treća obrana u nastavku
37' - Čupić sada ipak uspjeva zabiti s krila (16:20)
37' - sjajni poljski golman skida 'zicer' Čupiću
35' - Čupićev pogodak, prvi hrvatski u nastavku za 15:20
34' - Horvato promašeni sedmerac
33' - Jurkiewicz podiže prednost Poljske na plus 6
33' - sada i Kopljar promašuje odnosno Wyszomirski brani; naši vratari zasad nisu na tom nivou
32' - Lijewski zabija svoj šesti gol; Poljska vodi 19:14
31' - prvi napad u nastavku za Poljsku; ali Poljaci rade prekršaj u napadu

KRAJ POLUVREMENA
30' - za kraj novi promašaj Duvnjaka
29' - Čupić sa sedam metara za 14:18
29' - sada promašuje mamić a onda Daszek u kontri pogađa za 18:13
27' - Duvnjak u vratnicu a Daszek za 17:13
27' - Bielecki za 16:13 Poljske
26' - Stepančić i Štrlek s dva brza gola opet vraćaju Hrvatsku u igru i na dohvatni zaostatak (13:15)
25' - pri golu Poljaka Gojun je zaradio isključenje a onda zabijaju i za 15:11
24' - Sliškovićev veliki promašaj
24' - dva ekspresna gola Poljaka, koji sada imaju plus 2 (13:11)
22' - Lijewski opet vraća rezultat u egal (11:11)
21' - Duvnajkov promašaj, a onda i pokušaj Wyszomirskog kojeg u letu zaustavlja Marić
21' - gol Poljaka za minus 1
19' - Pešić je povezao dvije obrane za redom
18' - kontra Hrvatske; Hrvatska je na plus 2; 11:9
18' - Marićev gol pokraj Wyszomirskog za 10:9
17' - evo i prvih vratarskih obrana s obje strane
16' - Bielecki je raspucan; novo izjednačenje 9:9
15' - Bielecki pogađa za 8:8, ali i Čupić vraća vodstvo Hrvatskoj (9:8)
14' - Brozović izborio sedmerac, ali Szmal brani Štrelokov udarac
13' - Brozovićev gol za prednost Hrvatske 8:7
13' - Daszekov prvi gol; 7:7; promijenio je Babić golmane, umjesto Stevanovića na golu je sada pešić
12' - Duvnjakova 'bomba' za 7:6
11' - ali ne predaju se Poljaci, Bielecki za 6:6
11'- ukrali su naši loptu pa u kontri Štrlek pogađa za 6:5
 9' - Lijewski pak pogađa za izjednačenje Poljske 5:5; zasad bez vratarskih obrana
 8' - Slišković je izborio sedmerac, a Štrelk ga realizira za prvo vodstvo Hrvatske 5:4
 7' - Stepančićev treći pogodak; novo izjednačenje 4:4
 6' - Jurkiewicz je izborio sedmerac, a Bielecki ga realizira za prednost Poljske 4:3
 5' - Stepančić s devet metara za 3:3
 4' - Lijewski oped dovodi Poljsku u vodstvo (3:2)
 4' - Bielecki za 1:2, ali Duvnjak za desetak sekundi pogađa za 2:2
 3' - Stepančić pogađa za 1:1
 2' - Poljska vodi
 2' - Duvnjakov promašaj
 1' - Hrvatska igra u plavim dresovima, Poljska u bijelima; prvi napad imali su naši