U francuskom Montpellieru, na kvalifikacijskom turniru rukometaša za odlazak na Olimpijske igre u Tokiju, Hrvatska je s novim izbornikom Hrvojem Horvatom poražena od Francuske 30:26. Imali su Luka Cindrić, Ivan Čupić i društvo pet golova prednosti početkom drugog poluvremena, ali su potpuno potonuli u završnici. Ovaj poraz zaista boli jer naši rukometaši su sjajno odigrali većinu utakmice

HRVATSKA: Ivan Pešić, Marin Šego; Zlatko Horvat, Manuel Štrlek, David Mandić, Ivan Čupić, Željko Musa, Marino Marić, Krešimir Kozina, Luka Cindrić, Marko Mamić, Igor Karačić, Domagoj Duvnjak, Ivan Martinović, Šime Ivić, Domagoj Pavlović

FRANCUSKA: Desbonnet, Genty, Gerard; Descat, Guigou, Acquevillo, N'Guessan, Claire, Mahe, Minne, Mem, Remili, Richardson, Dipanda, Abalo, Porte, Lenne, Fabregas, Luka Karabatić, Tournat

• +11
Hrvatska - Francuska, rukomet, kvalifikacije za Olimpijske igre, 12.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Jozo Cabraja / kolektiff
  • 60’

Gotova je utakmica. Hrvatska je s novim izbornikom Hrvojem Horvatom poražena od Francuske 30:26

• 60’

Richardson zabija za 29:26 i sad je jasno da je gotovo. Ubrzo zabija i N'Guessan za 30:26

• 58’

Mahe zabija iz sedmerca za 28:25. Velik preokret Francuske. Čupić smanjuje iz sedmerca, ali vremena je malo. Šrtlek promašuje iz čiste kontre dvije minute prije kraja!

• 55’

Nakon novog vodstva Francuske igrali smo bez golmana i primili jeftin gol. Francuska vodi 27:25!

• 54’

Ivan Čupić igra kao u najboljim danima, zabija svoj deveti gol za 25:25

• 53’

Čeka nas drama. Mem zabija za vodstvo Francuske, ali brzo golom uzvraća Čupić. Igra se gol za gol

• 50’

Francuska se vratila. N'Guessan zabija za 23:23

• 48’

Ivan Pešić radi čuda na golu! Francuzi igraju jako grubo u obrani, ali obrana kakvu igra Hrvatska dugo nije viđena. Igrali smo bez golmana, ali primili smo gol. Čeka nas drama u završnici!

• 45’

Nakon time-outa iz teške pozicije zabio je za 22:19 Martinović, ali brzo je uzvratio Richardson. No, ubrzo zabija golčinu i Čupić koji već ima sedma golova!

• 43’

Vodi se velika borba, ima puno grešaka, ali drži se Hrvatska na tri, četiri gola razlike. Probudio se i kapetan Duvnjak koji zabija lijep gol. A sjajno brani i Pešić!