CHINA CUP

Hrvatska primila u završnici pa pala iz jedanaesteraca

14.01.2017 u 08:10

Hrvatska igra utakmicu za treće mjesto na China Cupu protiv domaćina Kine (subota - 8.30, Arenasport 3 na MAXtv). Tekstualni prijenos pratite na tportalu

HRVATSKA: Livaković - Matas, Datković, Barać, Pivarić - Mišić, Antolić - Tudor, Andrijašević, Ozobić - Marić
KINA: Wenyi - Jiajun, Shanping, Zhunyi, Xiaodong - Huikang, Zhongguo - Jiakang, Yunding, Zhongliu - Rentian

Hrvatska - Kina 1:1, 3:4 - jedanaesterci

jedanaesterci: Pivarić 1:0, Jin 1:1, Ozobić 2:1, Zhongguo 2:2, Perošević je pogodio gredu, lopta se odbila, naš je dojam iza crte, ali sudac nije priznao, Prskalo brani pa je nakon treće serije 2:2, Juranović 3:2, Jingbin 3:3, Mišiću je obranio kineski vratar i Kina je tu priliku oiskoristila i zabila u petoj seriji za konačnih 3:4

90+3' - kraj, slijede 11-erci
90+2' - volej Andrijaševića, išlo je to u rašlje, jedva je to obranio kineski vratar
89' - 1:1 - GOOOL - Jingbin je zabio glavom poslije ubačaja s lijeve strane
80' - idealna lopta za Šituma koji je bio sam i pokušao iz voleja iz prve i to je napravio nevjerojatno traljavo, bolje da je primirio loptu i sjurio se prema vrataru
75' - Ne izgleda kao da Kina može ozbiljnije ugroziti Hrvatsku
68' - Perošević, zamalo pored gola, nova dobra akcija Hrvatske, drugi gol u kineskoj mreži visi u zraku
61' - Barišić s lijeva iskosa, vrlo dobar udarac, kineski golman na mjestu
58' - odlična lopta za Tudora koji je pobjegao braniču Kine, ali je njegov udarac sa 18 metara bio loš i lak izazov za golmana Wenyija
54' - udarac kineskog nogometaša iz daljine, ni blizu vratima
50' - Zudor na desnom boku izgleda i u nastavku rastrčan i raspoložen, nerješiva enigma za Kineze, ovoga puta u njegovom ubačaju nije bilo preciznosti
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela, zaslužena prednost Hrvatske
43' - razigrani Ivanušec s 18 metara, ali slabo i ravno u vratara
37' - 1:0 - GOOOL - lijepa akcija Hrvatske, Ivanušec u for za Tudora, ovaj povratno za Ivanušeca koji sa 12 metara snažno trese mrežu. Ivanušec je zabio u dobi od 18 godina i 19 dana, a rekorder je dosad bio Ivan Rakitić koji je zabio s 19 godina i šest mjeseci

Luka Ivannusec Goal ~ China vs Croatia 0-1by Sports_HD35' - novi odličan prodor Pivarića, prizeman ubačaj, ali usamljeni Ivanušec s 14 metara se spetljao i nije uputio udarac
33' - dosta pogrešaka s obje strane, iz jedne se rodila dobra situacija za Hrvatsku, ali je Tudorov udarac iz daljine otišao na tribine
30' - probudili su se i Kinezi, i onni pokušavaju s ubačajima u kazneni prostor, ali su naši stoperi dosad impresivni
24' - Hrvatska pokušava preko bokova, posebno preko lijevoga, ali bez pravog rezultata
15' – prva opasnija situacija pred hrvatskim vratima, Yunding iskosa s lijevse strane, nije bio precizan
10' - ubačaj s lijeve strane, a Tudor glavom iz izgledne situacije pored gola
6' - hrvatski nogometaši su se nametnuli, dva ubačaja u kazneni prostor, ali je domaća obrana sigurna
1' - počela je utakmica

-------------------------------------------------------------------------------------

'Užitak nam je ovaj boravak u Kini, a nadam se da ćemo u subotu pokazati da smo bolja momčad od Kineza i pobijediti', govorio je Filip Ozobić

'Kinezi su živahni, hitri i vole igrati nogomet, ali mislim da smo mi kvalitetniji te moramo to dokazati na terenu', dodao je Josip Mišić

'Tu utakmicu moramo odraditi na način vodeći računa da svi pozvani igrači sudjeluju u ova dva susreta. Tako ćemo i raspodijeliti opterećenje za dvoboj s Kinezima i želimo ići kući kao pobjednici. Raduje me što ćemo igrati upravo s domaćinima, premda je šteta što se nismo našli u finalu', sažeo je hrvatski izbornik Ante Čačić.

Čačić je ponosan na pristup igrača ovom prijateljskom turniru.

'Jako sam zadovoljan načinom na koji momčad reagira na China Cupu, s obzirom na sve poteškoće s dugačkim putovanjem, vremenskom razlikom i kratkim pripremama. Reprezentativci su pokazali veliku strast igrajući za boje nacionalnog dresa', rekao je za hns-cff.hr