NBA

Hrvatima mrvice u porazu Orlanda, Warriorsi bolji od Portlanda

05.01.2017 u 11:06

Košarkaši Orlando Magica pretrpjeli su težak 92:111 domaći poraz od Atlanta Hawksa, a hrvatski dvojac Mario Hezonja i Damjan Rudež ponovno je dobio tek simboličnu minutažu. Hezonja je zabio tricu, a Rudež jednom uspješno skočio

Hezonja je za nešto više od posljednje dvije minute na utakmici ispalio dvije trice od kojih je jedna prošla kroz obruč, a Rudež je promašio svoj jedini pokušaj za tricu.
Najučinkovitiji u sastavu domaćih bio je Aaron Gordon s 15 koševa i 10 skokova, dok je goste do pobjede vodio Dennis Schroeder s 18 koševa, šest skokova i sedam asistencija.

S omjerom pobjeda i poraza 16-21 Orlando se trenutačno nalazi na diobi 11. mjesta Istočne konferencije s Detroit Pistonsima, a posljednje pozicije koje vode u doigravanje drže Chicago Bullsi i Indiana Pacersi s učinkom 18-18. Atlanta je s 19-16 peta momčad Istoka.

Iznenađenje
se dogodilo u Clevelandu gdje su prvaci Cavaliersi izgubili na svom parketu od Chicago Bullsa 94:106. No ovaj rezultat manje čudi ako se uzme u obzir da su Cavsi igrali bez ozlijeđenog Kyriea Irvinga (desno bedro) i bolesnog Kevina Lovea (trovanje hranom), a LeBron James je igrao usprkos gripi, no njegovih 31 koš, 8 skokova i 7 asistencija nisu bili dovoljni. Jordan McRae je dodao 21 koš za prvake, dok su Bullse do pobjede predvodili Jimmy Butler s 20 koševa, 6 skokova i 8 asistencija i Taj Gibson s 18 koševa.

Prošlogodišnji finalisti i momčad s najboljim omjerom pobjeda i poraza u ligi Golden State Warriorsi na svom su terenu svladali PortlandTrail Blazerse 125:117 u još jednoj raskošnoj napadačkoj predstavi. Stephen Curry ubacio je 35, a Kevin Durant 30 koševa za domaće, dok je CJ McCollum s 35 koševa, 9 skokova i 5 asistencija dugo držao Blazerse u rezultatskom priključku. Warriorsi su sada na omjeru 31-5, a Blazersi na 15-22.

Vrlo zanimljivo je bilo u New Yorku gdje su se sastale dvije momčadi koje se bore za doigravanje na Istoku, a na kraju su gostujući Milwaukee Bucksi košem Giannisa Antetokounmpa sa zvukom sirene svladali domaće Knickse 105:104. Knicksi su u posljednju četvrtinu ušli s 14 koševa prednosti (87:73), ali su dopustili Bucksima da se vrate u utakmicu, no svejedno su u završnici imali dobitnu situaciju jer su 10 sekundi prije kraja vodili 104:103 i imali loptu. Tada je pogriješio Derrick Rose koji je izgubio loptu, a u posljednjem napadu na utakmici Antetokounmpo je pogodio šut s linije slobodnih bacanja preko ruke Lancea Thomasa za veliko slavlje gostiju. Antetokounmpo je s 27 koševa i 13 skokova bio i najučinkovitiji kod Bucksa, dok je Carmelo Anthony s 30 koševa, 11 skokova i 7 asistencija bio najbolji kod Knicksa. Milwaukee je sada šesti na Istoku, ima omjer pobjeda i poraza 18-16, a New York je pao na 10. mjesto sa 16-19.

Charlotte Hornetsi
zadržali su vodeće mjesto u skupini Southeast 123:112 pobjedom protiv Oklahoma City Thundera. Nicolas Batum s 28 koševa i Kemba Walker s 20 koševa i 9 asistencija ponudili su previše za Russella Westbrooka koji je s 33 koša, 15 skokova i 8 asistencija bio nadomak još jednog triple-doublea.

12. L.A. Lakers 38 13 25
13. Minnesota 35 11 24