• Objavljeno 08.10.2011 u 16:33
Tina Erceg

Tina Erceg

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatske gimnastičarke neuspješno su nastupile na Svjetskom prvenstvu u Tokiju. Niti jedna od tri naše predstavnice, Tina Erceg, Tijana Tkalčec i Dina Madir, nije izborila nastup u finalu višeboja, kao ni u nekom od finala po spravama, te tako nisu ispunile normu za odlazak na Olimpijske igre u Londonu sljedeće godine

Najbolji plasman u višeboju ostvarila je najiskusnija, 25-godišnja Tina Erceg koja je sa 51.565 bodova zauzela 71. mjesto. Tkalčec (22) je zbog pada na dvovisinskim ručama na kraju bila 129. sa 45.832 bodova, dok je 16-godišnja Madir, koja je također pala s dvovisinskih ruča, bila 131. sa 45.266 bodova.

Najbolja u kvalifikacijama bila je Ruskinja Viktorija Komova sa 60.157 bodova, a za 24. mjesto, posljednje koje vodi u finale trebalo je osvojiti 54.332 bodova.

U ponedjeljak će u kvalifikacijama muškog višeboja nastupiti trojica hrvatskih reprezentativaca, Filip Ude, Marijo Možnik i Robert Seligman.