ČOVJEK ODLUKE

Hrvat donio trofej američkom klubu; nakon što je ispisao povijest s Rijekom, naš branič zabio pobjednički pogodak u finalu MLS-a

12.08.2020 u 09:12

Portland Timbers i Dario Župarić svladali su s 2:1 u finalu MLS-a protiv Orlando Cityja, a bivši branič Rijeke zabio je pobjednički gol

Timbersi su do prvog pogotka došli u 27. minuti kad je Larrys Mabiala zabio na asistenciju Diega Valerija. Orlando je u 39. minuti izjednačio nakon solo akcije Urugvajca Mauricija Pereyra.

Trenutak odluke dogodio se u 66. minuti susreta. Loptu je iz kornera ubacio Valeri, a nakon gužve u kaznenom prostoru lopta je došla pred Darija Župarića koji je bio precizan.

• +5
Finale MLS-a, Portland Timbers - Orlando City, 2020. Izvor: Profimedia / Autor: Douglas DeFelice / Newscom / Profimedia

Za Portland je to drugi veliki trofej u SAD-u, jer ima i Kup koji je osvojio prije pet godina.

Što se tiče našeg braniča, on je svoje najveće uspjehe u karijeri ostvario s Rijekom. Bio je važan dio pobjedničke generacije koja je donijela klubu povijesnu dvostruku krunu u Hrvatskoj, a zatim je osvojio još jedan Kup 2019.