orlando ipak poražen

Hezonjina utakmica karijere na NBA parketima; ubacio osam trica

18.12.2017 u 08:19

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja odigrao je vrhunsku partiju u dresu svojih Orlando Magica, ubacivši 28 koševa, od čega osam trica. Jedino je šteta što ni to nije bilo dovoljno za pobjedu nad Pistonsima (110:114)

Prije četiri dana Mario Hezonja odigrao je odličnu utakmicu protiv Clippersa, kojima je utrpao 17 koševa. No, u nedjelju navačer, u okršaju protiv Detroit Pistonsa postavio je svoj novi NBA rekord.

• +3
Mario Hezonja Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Ubacio je Hezonja klubu iz Detroita 28 poena uz čak osam trica (iz 12 pokušaja)  za provedenih 31 minutu na parketu. Hezonja je tome dodao i šest skokova, dvije asistencije i tri oduzete lopte čime je bio daleko najbolji pojedinac u redovima poraženih Magica.

Detroit je na kraju pobijedio sa 114:110 u neizvjesnoj završnici, no ono što je nama najvažnije jest da je Hezonja impresionirao igrom te da u posljednje vrijeme jako dobro koristi minutažu datu od strane trenera Vogela.

Ovaj mladi Dubrovčanin na kraju sezone trebao bi napustiti Orlando, a ovakvim partijama možda i zasluži ostanak. Ukoliko to ne bude slučaj, jedno je sigurno – idući poslodavac će ga objeručke prihvatiti ako Hezonja nastavi u ovom ritmu.

'Mislim da sam odradio dobar posao,a što se vidi i po broju koševa. Očito sam morao odgledati 'puno filmova'... Želim samo pomoći svojoj momčadi koliko god mogu. Ne mijenjam se, ne gubim nikakvo povjerenje, znam tko sam', izjavio je Hezonja nakon utakmice.

Pistonsi su vodili 60-43 na poluvremenu, a u trećoj četvrtini zabijaju šest trica i ukupno 6 koševa. Na početku zadnje četvrtine, zaostatak Orlanda iznosi 18 koševa, a onda Magic radi veliku seriju i dolazi na 105-100, no Hezonja promašuje šut za Magic.

Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su sa 109:97 pobijedili Brooklyn Netse na njihovom terenu, a do pobjede ih je predvodio Victor Oladipo sa 26 pogodaka.

Allen Crabbe je bio najbolji kod Netsa, on je utakmicu završio sa 17 koševa, dok su Quincy Acy, Joe Harris i Caris LeVert zabili svaki po 14.

Bogdanović je u 28 minuta zabio devet koševa (šut iz igre 4/8, trice 1/4), dodavši tome pet skokova i dvije asistencije.

Domantas Sabonis je ubacio 17 kopeva za Pacerse uz osam skokova, a Myles Turner 16  koševa i šest skokova.

Cleveland Cavaliers su sa 106-99 bili bolji od Washington Wizardsa, što im je 18. pobjeda u 19 utakmica, a LeBron James je upisao četvrti triple-double u zadnjih pet utakmica.

Utakmicu je završio sa 20 pogodaka, 15 asistencija i 12 skokova. Kevin Love je dodao 25 koševa i devet skokova za Cavse. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Bradley Beal je predvodio Washington sa 27 pogodaka, a John Wall je dodao 15 uz 10 skokova i šest asistencija.