NBA LIGA

Hezonja i Bogdanović po 11 koševa; Durant ubacio 44 Knicksima

27.01.2016 u 10:26

Sinoć su na NBA terene istrčali i Mario Hezonja i BNojan Biogdanović i obojica su zabila po 11 koševa u porazima svojih momčadi Orlando Magica i Brooklyn Netsa.

Mario Hezonja je odigrao 17:23 minuta tijekom kojih je ugrabio jedan skok i zabio 11 koševa u porazu Orlanda od Milwaukee Bucksa od 100-107. Za Orlando je ovo bio 11. poraz u 12 utakmica. Najučinkovitiji kod Bucksa bio je Giannis Antetokounmpo koji je zabio 25 koševa. Jerryd Bayless je pogodio dvije trice u zadnjih 2:20 minuta, uključujući i pogodak 13 sekundi prije kraja za vodstvo Milwaukeea od 103-99. Khris Middleton, koji je utakmicu završio sa 25 koševa, pogodio je dva slobodna bacanja sekundi prije kraja za vodstvo od 105-100. Kod Orlanda je najučinkovitiji bio Victor Oladipo koji je zabio 18 koševa, a Nikola Vucevic je dodao 16.

Miami Heat je sinoć na krilima Dwyanea Wadea i Chrisa Bosha pobijedio Brooklyn Netse sa 102-98, a Bojan Bogdanović je u porazu svoje momčadi odigrao 23.28 minuta i u tom je vremenu zabio 11 koševa kojima je dodao dva skoka i jednu asistenciju. Wade i Bosh su svaki zabili po 27 koševa za pobjedu Heata. Wade je upisao i osam asistencija te četiri skoka. Justise Winslow je ubacio 13 koševa uz sedam skokova za Heat. Kod Netsa najbolji su bili Andrea Bargnani, koji je zabio 20 koševa, i Joe Johnson sa 15 pogodaka. Netsi su gubili 94-93 1:54 minute do kraja kada je Thaddeus Young promašio šut. Nakon toga je na Wadeu napravljen prekršaj i on je pogodio oba slobodna bacanja. Luol Deng je poslije toga ukrao loptu i dodao je opet Wadeu koji je pogodio za 99-93. Donald Sloan je na to odgovotio tricom za Netse, ali je Wayne Ellington promašio tricu kojom bi došlo do izjednačenja.

Kevin Durant je sinoć zabio 44 koša u pobjedi Oklahoma City Thundera od 128-122 nakon produžetka nad New York Knicksima. Uz to je upisao i 14 skokova, a i pogodio je šut 16.2 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice da bi u produžetku pogodio sedam koševa. Russell Westbrook je utakmicu završio sa 30 postignutih pogodaka, 10 asistencija i osam skokova za Thunder. Knickse je predvodio Langston Galloway koji je zabio 21 koš. Derrick Williams je dodao 19 koševa i 10 skokova, ali Knicksi, koji su imali prednost od 11 koševa u zadnjoj četvrtini, nisu ni jednom poveli u produžetku nakon što je Westbrook zabio prvi koš.

12. New Orleans 44 16 28
13. Minnesota 46 14 32