• Objavljeno 14.06.2011 u 22:22
Tportal

Tportal

Izvor: tportal.hr / Autor: Tportal

Završeno je možda i najzanimljivije prvenstvo Hrvatske ove sezone. Malonogometaši Brodoplit inženjeringa u majstorici finala su nakon produžetaka slavili u Kninu protiv Kijevo Knaufa sa 5:3 (2:2) i uzeli naslov prvaka

Na tribine dvorane u Kninu više nije mogao stati ni komarac, stotine gledatelja ostale su ispred vrata, a na vrijeme je saniran i nestanak struje koji je prijetio događaju godine u Zvonimirovom gradu.

Kijevo je protutnjalo prvim dijelom prvenstva, ali Splićani su pobijedili u četiri od pet dvoboja doigravanja (2:0 protiv Vrgorca u polufinalu, 2:1 u finalu) i zasluženo su osvojili dvostruku krunu.

Počelo je vatreno, u trećoj minuti viđena su dva gola. Trener i igrač Splićana Ivica Osibov doveo je goste u vodstvo, no već u idućem napadu najbolji strijelac domaćina Ante Palavra izazvao je erupciju većeg dijela od 1.500 gledatelja. Navijači oba kluba bili su pomiješani i nikakvih incidenata nije bilo. Dapače, kroz cijelo doigravanje (nastupali su i Mejaši) dvorane na jugu Hrvatske bile su dupkom pune, a atmosfera je bila upravo sjajna.

Kninska dvorana proključala je u 13. minuti kada je Saša Babić zabio za vodstvo Kijeva 2:1, a početkom nastavka domaćini su dva puta pogodili stativu. Iskusni Splićani (za koje igra i legendarni Nikola Tomičić) znali su iskoristiti 'poljubac Fortune' i golom Marinovića izborili su produžetak. Kijevo je pogodilo još jednu stativu, zaista nisu imali sreće. Iako, njihov najbolji pojedinac u prvih 40 minuta bio je vratar Damir Knez koji je u prvom poluvremenu izludio goste.

Nakon sjajnog uvoda uslijedila je i veličanstvena završnica, u zadnje tri minute viđena su čak četiri gola. Ključan, onaj za 3:2 zabio je iz voleja Branko Laura, a nedohvatljivih 5:2 postavili su svojim drugim golovima Marinović i neuništivi Osibov. Bogdanović je uljepšao rezultat za Kninjane, ali najavljena fešta morat će biti otkazana. Slavit će se u Splitu!

'Nas nije bilo briga što su oni pripremali, došli smo pokazati da smo bolji i nadigrali smo ih u svim segmentima igre. Uzeli smo osmi naslov prvaka i pokazali da se u Splitu igra najbolji mali nogomet', rekao je za Sportsku televiziju junak dvoboja Branko Laura.