Ht Prva liga
Hajduk s novim trenerom dolazi na noge Dinamu kojem bi pobjeda značila sve; evo gdje možete gledati najveći hrvatski derbi

Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL
Dinamo će danas od 17.05 na Maksimiru (Arenasport 3, MAXtv) ugostiti Hajduk u najvećem hrvatskom derbiju. Riječ je o utakmici iz 13. kola HT Prve lige koja je ranije odgođena, a sada u nju Hajduk ulazi s novim trenerom, Talijanom Paolom Tramezzanijem.
Tramezzani je svoj mandat u Hajduku započeo pobjedom nad Šibenikom od 0:1 i tako otvorio drugi dio prvenstva. S druge strane Dinamo je uoči derbija, u nastavku natjecanja, izgubio od Rijeke 0:2 na Maksimiru, te u ludoj utakmici punoj preokreta pobijedio Goricu u Velikoj Gorici s 4:3.
Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.
'Čeka nas treća velika utakmica u nastavku prvenstva. Ritam je strašan, zgusnut, ali to smo znali i trebamo se na njega priviknuti. Utakmica protiv Hajduka je najveći hrvaski derbi bez obzira na stanje na tablici. Ostali su nam dužnici od zadnje utakmice u Maksimiru kada su nas pobijedili i učinit ćemo sve isperemo taj gorak okus', rekao je trener Dinama Zoran Mamić u najavi susreta pa dodao:
'Hajduk dolazi s novim trenerom, ali to su njegove brige. Mi se moramo koncentirati na našu igru i na bolje korištenje šansi no što je to bio slučaj u prve dvije utakmice. Također u obrani moramo biti koncentiraniji jer pet primljenih golova u dvije utakmice nije uobičajeno za Dinamo. Po meni, Hajduk ima najbolju individualnu igračku kvalitetu u našoj ligi odmah iza Dinama i zato mi je nevjerojatno na kojoj se poziciji nalazi', rekao je Mamić.
-
25 Video
kiša golova
[FOTO/VIDEO] Jerko Leko upisao i drugi poraz na klupi Lokomotive; nakon Osijeka i Šibenik razbio Lokose u Kranjčevićevoj
-
Video
HT Prva liga
Dinamo dočekuje Hajduk na Maksimiru, a uoči tog susreta trener 'modrih' Zoran Mamić upozorio je na kvalitetu gostiju, ali i najavio osvetu
-
Tramezzani se raspričao
Trener Hajduka uoči derbija protiv Dinama dao znakovit odgovor na jedno pitanje, a otkrio je i što je čudno primijetio kod svih svojih igrača
Tramezzani je istaknuo da je zadovoljan napretkom svoje ekipe.
'Još jednom ponavljam da sam sretan zbog igrača nakon ostvarene pobjede u Šibeniku, a posebno sam sretan zbog načina na koji se ponašaju i na koji rade na treninzima. Nastavljamo istim putem u nadi da ćemo biti bolji. Jako mi je važan momčadski duh koji su pokazali u toj prvoj utakmici, ali i sve što pokazuju na svakom treningu od kada sam stigao u klub', rekao je trener Hajduka pa se osvrnuo na derbi koji slijedi:
'Za Dinamo ćemo se pripremiti najbolje što možemo. Želim vidjeti kako će momci reagirati u derbiju i je li razlika izmeđnu nas i njih baš tolika kako pokazuje prvenstvena tablica. Dobro smo ih analizirali, gledali njihove prve dvije utakmice u drugom dijelu sezone i neke prethodne i imamo sve informacije koje trebamo', poručio je Tramezzani.
Utakmicu od 17.05 možete pratiti na kanalu Arenasport 3 (MAXtv) uz tekstualni prijenos uživo na tportalu.
Pogledajte još jednom najbolje golove 17. kola HT Prve lige.
Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.
Ako već niste, sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.
- nogomet
- nk hajduk
- NK Dinamo
- Zoran Mamić
- maxtv
- arenasport
- derbi
- paolo tramezzani
- hrvatski telekom prva liga