MAXtv PRVA LIGA

Hajduk poveo pa jedva izvukao bod u Zadru

09.12.2013 u 17:59

U posljednjoj utakmici 19. kola MAXtv Prve lige nogometaši Zadra odigrali su neriješeno s Hajdukom, zahvaljujući izjednačujućem golu Mirka Hrgovića…

Sastav Zadra: Matković - Šimurina, Neretljak, Sarić - Bašić, Hrgović, Begonja, Jerbić, Heister - Ivančić, Tadić.

Sastav Hajduka: Kalinić - Mikanović, Maloča, Milović, Jozinović - Pašalić, Sušić, Milić, Bukva - Kouassi, Iluridze.

MAXtv Prva liga, 19. kolo:

Zadar – Hajduk 1:1 (Hrgović 75 / Mikanović 5)

Tijek utakmice:

Kraj - domaći su zasluženo ostali neporaženi, a Hajdukova loša forma čini se da se nastavlja u domaćoj ligi
90' - tri minute sudačke nadoknade
89' - kakva šansa! Begonja je bio sam pred Kalinićem, ali golman Hajduka mu brani nogama!
86' - Jerbić preko gola iz slobodnjaka
83' - velika prilika! Tadić je izbio sam pred Kalinića, ali nije dobro zahvatio loptu i Hajdukov golman mu brani
80' - Jerbić u zadnji čas izbija loptu ispred Bencuna koji je bio u naletu

75' - gool za Zadar! Mirko Hrgović je pogodio s ruba kaznenog prostora u bliži kut Kalinića! Prva prava prilika u drugom dijelu
69' - Tadiću bježi lopta u jednoj izglednoj situaciji
55' - nema još ozbiljnih prijetnji golmanima u drugom dijelu...ušao je u igru Bencun, izašao Iluridze
Poluvrijeme - gosti vode nakon sumnjive sudačke odluke, ali sve je i dalje otvoreno u ovoj utakmici
45+10 - velika prilika za Begonju, ali Milović s gol linije izbacuje loptu prije nego što je završila u mreži!
45' - bit će 10 minuta sudačke nadoknade
40' - opasan udarac Kouassija, lopta prolazi pokraj lijeve Gluićeve stative
36' - veliki promašaj Kouassija! Pašalić je prošao Gluića, otišao previše sa strane, ubacio u sredinu za Kouassija koji loptu iz voleja šalje preko gola
23' - Zadar je zabio, ali gol je poništen zbog zaleđa...također sumnjiva odluka
22' - Ivančić! Sam je ostao ispred Kalinića, pucao u suprotni kut, ali lopta odlazi pokraj gola!
19' - Kouassi prijeti s druge strane, Gluić mu hvata udarac u ruke
18' - velika prilika za Zadar! Heister je sam izašao pred Kalinića s lijeve strane, ali vrlo loše pucao
15' - punih deset minuta je trajao prekid, a Matković je prevezen u bolnicu..zamijenio ga je Gluić
8' - Matković je ozblijno ozlijeđen i po njega su došla kola Hitne pomoći...čini se da mu je Iluridze polomio rebra, a sudac to nije okarakterizirao prekršajem i Hajduk je poveo

5' - gool za Hajduk! Mikanović je strijelac! Matković se sudario s Iluridzeom, a Mikanović odbijenu loptu poslao u praznu mrežu...Zadrani smatraju da je bio prekršaj i žestoko protestiraju, ali neće biti promjene odluke, gosti vode
1' - dvoboj je počeo, Bukva je ubacio u kazneni prostor Zadra, ali bez opasnosti za Matkovića

Nakon bolnog poraza u Kupu protiv Dinama i dva remija u prvenstvu, Tudorova momčad protiv Zadra traži povratak pobjedničkim navikama. Hajduk dolazi na Stanove bez brojnih važnih igrača, uključujući Maglicu, Andrijaševića i teško ozlijeđenog Caktaša, no i dalje je veliki favorit za pobjedu.

Domaći pak traže trijumf kojim bi dodatno pobjegli iz opasne zone, a protiv Dinama su pokazali da mogu izaći neporaženi protiv favorizirane ekipe pa gosti ne mogu očekivati laku pobjedu…