2. PRETKOLO, EUROPSKA LIGA

Hajduk kod Skonta s mislima na Inter

26.07.2012 u 22:35

Nakon uzbuđenja u kvalifikacijama za Ligu prvaka, četvrtak je bio rezerviran za uzvratne utakmice drugog pretkola Europske lige u kojima su sudjelovala i tri hrvatska prvoligaša. Dva su imala realne šanse za prolazak, to su Hajduk koji je gostovao u Rigi kod Skonta (20.30), te Slaven Belupo kojem je domaćin u Sjevernoj Irskoj bio Portadown (20.45)

Hajduk je u Rigi branio 2:0 s Poljuda. Bio je to važan susret za 'bilu' momčad, jer je pobjeda donosila treće pretkolo s milanskim Interom te nekoliko milijuna kuna od ulaznica i TV prava u praznu blagajnu.

S druge strane Slaven Belupo je došao kod Portadown na izlet, jer je u prvih 90 minuta u Koprivnici deklasirao svojeg suparnika sa 6:0 te je tako svoje gostovanje pretvorio u formalnost. Spomenimo kako 'farmaceute' u trećem kvalifikacijskom krugu čeka Athletic Bilbao.

Tekstualni prijenos obje utakmice pratite na tportalu, a dodajmo kako je treći hrvatski predstavnik Osijek nakon poraza u Gradskom vrtu od Kalmara 1:3 i u Švedskoj izgubio i to sa 3:0 (utakmica je počela u 19 sati).

Skonto – Hajduk 1:0

90+6' - kraj utakmice
90+5' - još je malo Hajduk strahovao u zadnjim trenucima, ali je preživio
90+3' - GOOOOOOL - 1:0 - Sinelnikovs je zabio
90+1' - obećavajuća kontra je propala, jer je Vukušić ušao u zaleđe
90' - pet minuta sudačke nadoknade
83' - Stojanović je srušen u kaznenom prostoru, ali je sudac ostao nijem
81' - dobra lopta Ozobića, ali je Ibrahimov u zadnji čas uklizao ispred Vukušića
73' - probudio se Hajduk, Caktaš je dobro pucao, Malinš kratko odbio, ali je latvijski vratar ipak stigao prije do lopte od Vukušića
69' - Ozobić je isprobao udarac, ali je njegov pokušaj bio i slab i neprecizan
62' - laganica se nastavlja i u drugom dijelu, Hajduk je zatvorio sve prilaze, a Skonto je očigledno inferiorna ekipa koja nema pravog ofenzivnog rješenja
55' - Hajduk je opet stao na loptu, Skonto ne izgleda kao momčad koja moćže napraviti čudesan preokret
48' - požutio je Maloča
46' - odmah zicer za domaćina. Labukas je ostao sam na šest-sedammetara, pucao je iz okreta, ali slabo i ravno u Blaževića.
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+2' - kraj poluvremena u kojem Hajduk nije dozvolio ozbiljniju prijetnju pred svojim vratarima
45+2' - nova dobra solo akcija Oremuša, gađao je gornji desni kut Skontovog gola, ali Malinš je spreman
40' - Radoševićev udarac s desna iskosa, ali je Malinš špreman
37' - i domaćin je pokazao zube, Rode je opalio sa oko 22-23 metra, ali je njegov udarac prošao pored desne Blaževićeve vratnice
31' - Hajduk pritišće, želi zabiti pogodak kojim bi riješio pitanje prolaza
27' - Oremuš je provozao svojeg čuvara, ali njegov snažni ubačaj završio je u rukama latvijskog golmana
22' - dva opasna ubacivanja u kazneni prostor Hajduka, ali je Blažević dobrim reakcijama otklonio opasnost
16' - Vukušić za Oremuša koji je sa pet metara digao loptu pod gredu, ali spreman je Malinš
13' - Vukušić se oslobodio čuvara, opalio sa 18 metara , ali je lopta prošla daleko od gola
12' - nema nikakvih poluprilika, a kamoli šansi za pogodak,
6' - Oremuš je ubacio s desne strane, ali ravno u ruke Malinša
5' - ispitivanje snaga, igra se odvija na sredini terena
1' - počela je utakmica pred oko tisuću gledatelja

Skonto: Malinš - Rode, Ibragimov, Maksimenko, Savčenkovs - Kukanos, Mingazov, Fertovs, Šegundo - Šabala, Labukas
Hajduk: Blažević - Vršajević, Maloča, Milović, Stojanović - Oremuš, Radošević, Luštica, Caktaš - Vukušić, Maglica

Portadown – Slaven B. 2:4

90' - kraj utakmice
67' - GOOOOOL - 2:4 - domaćin je smanjio preko McCaffertyja
64' - GOOOOOL - 1:4 - novi pogodak Šabana
62' - GOOOOOL - 1:3 - Šaban je najvjerojatnije potvrdio pobjedu Slavena
54' - u nastavku se domaćin razgoropadio, ali je Rodić spreman na sva iskušenja

45+2' - kraj prvog dijela
45+2' - GOOOOL - 1:2 - malo neopreznosti i Lecky je zatresao mrežu Koprivničana
14' - GOOOOOL - 0:2 - Brlek je pogodio, Slaven će po svemu sudeći doči do nove pobjede i tako poboljšati hrvatski klupski koeficijent
10' - GOOOOOL - 0:1 - Bubnjić je zabio i tako odmah okrunio nadmoć hrvatskog predstavnika
7' - Slaven je odmah krenuo pokazati tko je gazda
1' - počela je utakmica